Tereza Brodská se snaží maminku Janu Brejchovou udržet při smyslech. Daří se jí to díky autobiografické knize, kterou sama Tereza vydala

Oblíbená herečka Tereza Brodská po nějaké době prolomila mlčení a rozhodla se promluvit o své mamince Janě Brejchové. Ta totiž žije už nějaká léta v léčebně dlouhodobě nemocných. Opravdu je na tom tak špatně, jak se povídá?

O zdravotním stavu své maminky mluví Tereza Brodská jen výjimečně. A nelze se čemu divit. Jelikož se ale v posledních letech šířily o populární hvězdě českého filmu různé zprávy, rozhodla se jim Brodská učinit přítrž.

„Máma sice leží, ale pořád se zajímá o aktuální dětí. Ráda si čte, dívá se na televizi… Není dobře, když se dokola mluví o jejím špatném zdravotním stavu. Není to tak,” uvedla Tereza Brodská pro Český rozhlas. Ta o své mamince také vydala knihu s názvem Moje máma Jana Brejchová. V té nepíše jen o matčině nemoci, ale také o tom, jak bohatý osobní život měla.

Herečka je v léčebně už dlouhých osm let a je trvale upoutána na lůžko, píše Blesk. Ovšem dcera Tereza ji pravidelně navštěvuje a hledá způsoby, jak maminku udržet při smyslech. A to se jí povedlo i s výše zmiňovanou knihou.

„Když jsme jí nosili náhledy knihy, tak maminka velmi ožila. Myslím, že se nám to s Herbertem povedlo,“ pěla chválu Brodská. „Jsem ráda, že ta kniha vznikla. Že se nepíše jen o maminčině nemoci, ale o tom, co všechno udělala, co všechno dokázala. Jak bohatý osobní život měla,“ dodala.

Nicméně Brejchová má občas i lepší dny, o čemž se Tereza zmínila už loni.

„Jsou tam světlé chvilky a občas dokáže být i vtipná,“ informovala před rokem o stavu své maminky.

Pokud si knihu Moje máma Jana Brejchová rozhodnete pořídit, najdete v ní řadu zajímavých faktů. Sama Brodská přiznala, že pro ni bylo a stále je citlivé téma matčin rozvod s otcem, ale čtenář se v knize také může dočíst, že Brejchová tehdy lpěla na režisérovi, aby ji ve snímku Noc na Karlštejně přeobsadil. A to z toho důvodu, že sama herečka zpívat neumí.

Zdroj: Český rozhlas, blesk.cz