Tento díl Chcete být milionářem viděl ohromný počet lidí: Důvod je děsivý!

Vědomostní soutěž Chcete být milionářem byla oblíbená po všech koutech světa. Její části sledovaly množství lidí všech generací. A dodnes většinu částí najdeme na internetu.

Dodnes si ale lidé umí pustit staré díly a zavzpomínat či vyplnit čas tímto pořadem. Nejčastěji si lidé vyhledávají zpětně ty nejlepší hráče či kompilace nejhorších.

Ovšem vyčnívá ještě jeden poměrně nenápadný díl č.j. 334, který již neuváděl původní moderátor Vladimír Čech, ale jeho nástupce Viktor Preiss. Před, během a ani po konci této části nic nenasvědčovalo tomu, že by se zapsal do historie.

Všechno je ale jinak. Tisíce lidí ho vyhledávají dodnes pod heslem „Viktor Kalivoda milionář“. Důvod je prostý. 27letý muž, který vyhrál 320 tisíc korun, totiž dostal přezdívku “ Lesní vrah „, protože během tří dnů v říjnu 2005 dvakrát vraždil v lesích střelnou zbraní a o život připravil tři lidi.

Viktor přitom vyrůstal jako nadprůměrně inteligentní dítě v rodině lékařky, otec pracoval na sekretariátu ústředí NATO v Bruselu. Měl nadprůměrné IQ, ale postupně začínal mít psychické problémy. Od soudu odešel s doživotním trestem. V roce 2010 si vzal ve vězení život.