Tenistka Martina Navrátilová je proti tomu, aby přeoperovaný muž byl uznán jako biologická žena a soutěžil mezi ženami. Poslala ostrý vzkaz. Je to „fuj“!

Tenistka Martina Navrátilová se vyjádřila k ožehavému tématu, a tím je začlenění transgender žen do ženských sportů. Její reakce je stejná jako před lety, kdy byla za svůj názor ostře zkritizována.

Toto citlivé téma má své zastánce i odpůrce. Kritici tvrdí, že člověk, který si prošel pubertou, a zde tedy muž prošel pubertou a poté se nechal přeoperovat na ženu, je to zkrátka muž a má jistou fyzickou výhodu, kterou přirozená žena nemá.

Své si o tom myslí i Martina Navrátilová. Kvůli tomu kdysi přišla o pozici ambasadorky organizace Athlete Ally, která se věnuje podpoře LGBT sportovců a sportovkyň, jak informuje Deník. LGBT je právě hnutí, které prosazuje začlenění těchto transgender žen mezi ženské sportovkyně.

Vzhledem k tomu, že se blíží Mistrovství světa žen ve fotbale, řeší se otázka, zda by tyto původem mužská pohlaví měla být zařazena i zde mezi ženský fotbal a zlegalizována. Na toto reagovala Martina Navrátilová na svém Twitteru v překladu komentářem „FUJ“.

Navrátilová opět ukázala, že si stojí za svým někdejším výrokem na Twiterru:  „Nemůžete jen tak sama sebe prohlásit za ženu a rázem tak soutěžit se ženami. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale bude soutěžit s ženami, těmto standardům zkrátka neodpovídá.“ napsala před pár lety.

Martina Navrátilová je přesvědčena, že v ženských sportech mají soutěžit pouze biologické ženy, protože žena, která byla kdysi mužem, má výhody ve výkonu a je to podle ní nefér, jak informuje web Tennisuptodate.

Co si o tomto tématu myslíte vy? Je to fuj nebo by měli dostat příležitost i transgender lidé?

Zdroj: Deník.cz, Tennisuptodate.com, Twitter