Ten se ale předvedl! Jean-Claude van Damme se stím v Praze nemazlil

Třiašedesátiletý Jean-Claude van Damme přijel do Prahy, aby se předvedl na akci s názvem Noc s legendou.

Belgický herec a šampion bojových umění se stal známý hlavně účinkováním v akčních filmech. Třiašedesátiletý herec se po příletu do Prahy objevil na tiskové konferenci, kde předvedl i něco ze svého bojového umění. Videi (níže) se na svém Instagramu pochlubil Jaro Slávik a jak dodal, van Damme šířil kolem sebe energii a přátelskou atmosféru. Dříve, než přítomné novináře zaujal krátkou ukázkou svých bojových schopností, všechny pozdravil: „Ahoj“.

Herce čekalo několik fanoušků. Van Damme k nim přistoupí a ochotně rozdává podpisy. Jak prozradil ve videu, v Praze už byl před mnoha lety a lidé se mu zdají být přátelští. Vyzdvihl také čisté ulice a krásné památky města. 

Jean-Claude van Damme se na plátně poprvé ukázal ve francouzském filmu Ulička barbarů a následoval film Monaco Forever. V té době se rozhodl vzdát se výnosného fitness centra v Bruselu a odešel nejprve do Hongkongu, později do USA s vizí stát se filmovým hercem. Zlomem ve Van Dammevě kariéře se stala postava Franka Duxe ve filmu Krvavý sport. Tato role mu sice přinesla nominaci na nejhorší novou hvězdu roku 1988 a nechvalně známou Zlatou malinu, ale film se pro herce stal odrazovým můstkem pro získání lukrativnějších rolí.

Svaly a sláva sympatického Belgičana přitahovala i mnohé krásky. Jeho nejznámější ex je bezpochyby australská zpěvačka Kylie Minogue, se kterou přežil románek v devadesátých letech poté, co se potkali před kamerami filmu „Street Fighter“. Média ho spojovala i s monackou princeznou Stephanie či herečkou Tatum O’Neal.