Ten čas letí. Orlando Bloom připomněl, že už je to 20 let od natočení prvního dílu Pirátů z Karibiku

Zdá se to jako před pár lety, co jsme viděli první díl celkem úspěšné pirátské série. Možná je to tím, že i po 20 letech je to stále velmi oblíbený film a lidé si ho pouští dodnes. Jedna z hlavních hvězd, Orlando Bloom, dnes na svém Instagramu sdílel fotku zpočátku plachého Williama Turnera, jehož roli mu už nikdo neodpáře.

První film, který celosvětově vydělal 654 milionů dolarů, vypráví příběh o pirátech, kteří plují v lodi Černá perla a hledají roztroušené kusy prokletého pokladu. Kletba se dotkla i samotných pirátů a za měsíčního svitu se jejich těla mění v kostry. Dokud všechen poklad nedají zpět dohromady, nemohou najít klid. Pirátská posádka pod vedení kapitána Barbossy se tak dostane i do poklidného přístavního městečka Port Royal, kde svoje životy žije krásná Elizabeth se svým otcem a kovář Will Turner.

V dalších rolích, kromě Orlanda, se představil Johnny Depp, Keira Knightley a Geoffrey Rush. Zatímco o medializovaných skandálech a problémech s drogami a alkoholem Johnnyho Deppa ví celý svět, o tom, že Keira Knightley se psychicky zhroutila, neví nejspíš nikdo. Geoffrey Rush se zase ocitl před australským soudem a bojoval o záchranu své pověsti, píše deník Daily Mail. Také Orlando Bloom se stihl rozvést se svou první ženou a matkou syna Flynna Mirandou Kerr, poprat s Justinem Biebrem a založit novou rodinu se zpěvačkou Katy Perry.

Herec si ale dnes připomíná jednu se svých nejslavnějších rolí. Ještě před Piráty si totiž zahrál elfa Legolase v trilogii Pán Prstenů a už tehdy byl velkou hvězdou. Fanoušci nemohou uvěřit, že už je to 20 let a zdá se, že dnes u televizních obrazovek po celém světě poběží právě první díl pirátské série, který odstartuje maraton. I když poslední díly už takový úspěch neměly, o podnapilé scény s kapitánem Jackem Sparowem se jistě nikdo nepřipraví.

Zdroje: Instagram, Daily Mail