Temná minulost Lenky Dusilové: Rodinné tajemství a drogy!

Zpěvačka Lenka Dusilová svého otce nikdy neznala a odrazilo se to i na jejím chování. Později kvůli pochopení rodinných záležitostí pátrala po velkém rodinném tajemství. V procesu hledání sebe sama experimentovala také s drogami. Minulost však nelituje, protože ji vyformovala do dnešní podoby.

Lenka Dusilová se narodila 28. prosince 1975. Už jako desetiletá zhudebnila báseň a zúčastnila se s ní folkového festivalu. O tři roky později nastoupila do známého pěveckého souboru Bambini di Praga. 

Už hned se svou první kapelou Sluníčko (1991 – 1995) získala nominaci Akademie populární hudby v kategorii Objev roku.

Puberta s ní ale pořádně zamávala. „Puberta je asi revolta z podstaty, ale co to bylo u mě, nevím. Respektive, když to nyní zpětně analyzuji, tak byl problém v tom, že nemám vyřešeného otce. A ten se odráží v mých vztazích k mužům, k mužským autoritám a autoritám vůbec,“ řekla před pár lety pro iDnes.cz zpěvačka, která svého otce nikdy neznala.

„U své čtvrté sólové desky jsem se inspirovala obdobím, kdy jsem řešila tajemství v rodině, které bylo pro mě hrozně důležité a týkalo se mého otce, ale současně se táhne o generace dál. Já tomuto řešení rodinných konstelací říkám snímání kleteb a považuji to za nutné. I utajované věci dítě totiž podvědomě vycítí a něco se v něm děje a nějak se potom celý život chová,“ tvrdí Lenka.

Dusilová o svém soukromí nemluví mnoho, ale v minulosti přiznala i zkušenost s drogami. Problémy řešila alkoholem a halucinogeny. „Nikdy jsem nesáhla po těch úplně nejtvrdších metodách. Drogy pro mě nebyly únikem, spíš jsem hledala s jejich pomocí nové věci v muzice,“ uvedla kdysi. „Nic lituji, díky tomu jsem takový člověk, jaký jsem,” řekla o své minulosti pro Reflex.

Dusilová se stala známou díky spolupráci s Davidem Kollerem, podle medializovaných informací i jejich bouřlivý vztah stál za experimentováním s návykovými látkami. Dvojice měla v letech 1994 až 1997 skupinu Pusa. Jejich píseň Muka byla nominována na cenu Anděl. Prvního Anděla pak získala v roce 2000.

Po vydání se na sólovou dráhu spolupracovala s kapelou Čechomor, později se seskupením Baromantika. Před třemi lety vydala album Řeka. Ten přišel po 6 letech od jejího posledního studiového počinu.