Taylor Swift uspěla jen proto, že se toužila odlišit. Dnes se její majetek odhaduje na 30 miliard korun

Vlastní hudební cesta jí vynesla pozici na seznamu nejlukrativnějších umělců světa. Narodila se 13. prosince 1989 v Readingu v Pensylvánii Scottu Kingsleymu Swiftovi a Andrey Gardner Swift. Jméno dostala po Jamesi Taylorovi, slavném zpěvákovi, což se zdá, že tak trochu předurčilo i její budoucnost. V jednom rozhovoru v roce 2014 prozradila, že od pěti do deseti let vyrůstala na farmě s vánočními stromky.

„Bylo to tak zvláštní místo k vyrůstání. Ale upevnilo to ve mně tuto nepřirozenou úroveň vzrušení z podzimu a pak z prázdnin a Vánoc.“

V roce 2019 dokonce vydala vánoční píseň s názvem Christmas Tree Farm a klip se skládá z videí z jejího dětství. Její máma však velmi toužila aby se věnovala jezdectví a několik let ji to i drželo. Když jí bylo dvanáct nahlas vyslovila touhu stát se známou zpěvačkou. Svou první píseň „Lucky You“ napsala, když ji místní opravář počítačů spolu s hudebníkem Ronnie Cremerem naučili brnkat na kytaře pár akordů.

Nejdůležitější skladbou, kterou se naučila hrát, byl hit „Kiss Me“ od Sixpence None the Richer. V 11ti vystoupila na zápase Philadelphia 76ers a zazpívala „The Star-Spangled Banner“ a také národní hymnu. Ve stejném roce zvítězila v místní talentové soutěži se skladbou „Big Deal“ od LeAnn Rimes. Už zde se postupně začala rozbíhat její kariéra.

„Každý v tom městě chtěl dělat to, co jsem chtěla já. Takže jsem si pořád myslela, že musím najít způsob, jak se odlišit. To mě posouvalo dopředu.“

Skutečně jí to pomohlo a už po absolvování tradiční střední školy během prvního a druhého ročníku přestoupila na Aaron Academy, aby se mohla vzdělávat doma, co nejlépe fungovalo při jejím nabitém plánu turné. Diplom o promoci obdržela e-mailem po letech.

Dnes patří mezi nejvýraznější osobnosti showbyznysu, její majetek se odhaduje na 1,1 miliardu dolarů, láme rekordy poslechu a prodeji koncertů. Sama říká, že je to tím, že její hudba je univerzální a to o čem zpívá, mnoho lidí v životě také prožívá. To ji s fanoušky asi nejvíc spojuje.

Během 17 let, což je Taylor Swift v hudebním průmyslu, odhalila mnohdy i svoji citlivou a soucitnou stránku. A přestože je obrovskou showmankou a umí v tomto byznysu už velmi dobře chodit je stále autentická, přirozená a to ji opět posouvá k fanouškům blíž. Snaží se lidem ukázat, že i když žijete ve světě reflektorů, můžete zůstat sami sebou a být normální.