Tak vypadá známá Angelika dnes. Michèle Mercier bojuje s rakovinou, ale nepřestává být aktivní

Michèle Mercier, známá divákům jako Angelika, je žena mnoha talentů, ale také absolventkou mnoha životních zkoušek. Narodila se v roce 1939 a ve svém dětství snila o tom, že se stane baletkou. Osud ji však zavedl na filmové plátno a tato herečka se rychle stala oblíbencem publika.

Svou kariéru zahájila v roce 1957 filmem Pomsta z hrobu a postupně se objevila ve více než 50 filmech. Její roli života a zároveň kletbou se stala postava Angeliky, kterou ztvárnila v romanticko-dobrodružné sérii natočené mezi lety 1964 a 1968. Tato role jí přinesla slávu, ale také potíže s návratem k jiným typům postav.

Osobní záležitosti francouzské herečky Michèle Mercier byly plné skandálů a neštěstí. Její první manželství v roce 1961 s pomocným režisérem André Smagghe se rozpadlo po čtyřech letech, když se z něj stal alkoholik. Její druhý pokus o šťastný vztah v roce 1970 s závodníkem Claudem Bourillotem také skončil tragicky, když Bourillot zmizel se všemi jejími penězi a šperky. Rozvedli se v roce 1976. Mercierin třetí vztah s italským hercem a režisérem Vittorio Gassmanem skončil pokusem o znásilnění. Naposledy se ocitla v náručí italského prince Nicola Bocompagni-Ludovisi, s nímž měla vztah na pár let. Nicméně, Ludovisi byl více zamilovaný do postavy Mercier, Angeliky, než do herečky samotné.

V současné době, v pokročilém věku, čelí Mercier další těžké výzvě – bojuje s rakovinou. Ale díky své silné osobnosti a odvaze se nevzdává. „Dělám jen to, co chci,“ prohlašuje s hrdostí a odvahou. Navzdory své nemoci zůstává aktivní a neztrácí svůj životní elán. Čtyřiaosmdesátiletá Mercier stále žije ve Francii, kde se o její potřeby každodenně stará pečovatelka. Přestože stárnutí je přirozeným procesem, někteří fanoušci si neodpouští poznámky na její vzhled, který se od dob, kdy hrála mladičkou Angeliku, velmi změnil. Tato změna je pro ně těžko přijatelná a s oblibou to zdůrazňují.

Zdroj: Amo Mama