Tajemství natáčení komedie Šest medvědů s Cibulkou: Šimpanzi nosili plenky a medvědi devastovali své vycpané napodobeniny!

Oblíbená rodinná komedie z roku 1972, v níž zazářila řada medvědů, šimpanzů i prasat, je především uměleckým dílem bratrů Lipských. Herec Lubomír a režisér Oldřich dali filmu kouzlo a šarm, což zaujalo filmovou porotu v Rusku či ve Španělsku. Nicméně kromě světlé stránky této komedie, se našly situace, které byly velmi nebezpečné. Zkrotit totiž dravou zvěř a natočit s ní naprosto povedenou scénu stálo režii opravdu velké úsilí.

Když klaun Cibulka, který vystupuje v cirkusu spolu s ochočenými medvědy, dostane výpověď, nastoupí na základě přemlouvání dětí přestrojený za ženu jako kuchařka do školní kuchyně. Cibulka ale neunikne mnoha vtipným situacím, o něž se postarali uprchlí medvědi, kteří za ním přišli do školy. Scénář této komedie napsal spisovatel František Kožík, ale nakonec celý děj předělal Miloš Macourek.

Zajímavá také byla scéna, kdy se herci klouzali do ředitelny. Ta vznikla především kvůli šikovnému architektovi a kameramanovi, který kameru postavil na chodbu s mírným sklonem. Co však bylo pro filmaře velmi komplikované, bylo natáčení s medvědy. Valoš, Regina, Máša, Džony, Ilona a Máňa mohli natáčet jen hodinu a půl a pak museli mít několikahodinovou pauzu. Jenže problém nastal, když medvědi uviděli své vycpané kolegy. To se stali nezřízenou střelou a celou místnost doslova zdemolovali, jak uvádí TV Nova.

Problémy nastaly i co se týče bezpečnostní stránky. Jeden z medvědů poranil svého ošetřovatele na hlavě tak vážně, až se Lubomír Lipský obával o své zdraví, jak uvádí portál Náš Region. Neskutečná zábava byla i se šimpanzi. Ti museli po celou dobu natáčení nosit plenku, aby nepomočili kostýmy. Když se jim totiž něco nelíbilo, s radostí jakýkoliv kostým znečistili svou potřebou. Například šimpanze Tondu ztvárnily tři opice, které měly rozdílnou barvu tváře i srsti. Proto je museli maskéři vždy namaskovat tak, aby vypadaly stejně. Jenže to by nebyly opice, aby něco nevymyslely. Malovátka jim zachutnala natolik, že si svůj krásný make up vždy slízaly.

Zdroje: Náš Region, TV Nova