Tajemství milostné scény z Pelíšků: Troje kalhotky, kondom v kapse a Holubová na zhroucení!

Pelíšky patří ke kultovním filmům české kinematografie. Jednou z nezapomenutelných scén je příprava na postelové radovánky v podání Evy Holubové a Jaroslava Duška. Ten svou kolegyni před natáčením neuvěřitelně stresoval, až nakonec zapomněla, co bylo ve scénáři. V tu chvíli herečka myslela, že zkolabuje.

Během koronavirové pandemie byla všechna divadla zavřená, ale Studio DVA se tehdy rozhodlo vysílat živě na Facebooku svou novou talk show Jsme s vámi! V něm herci Eva Holubová a Bohumil Klepl a zpěvačka Monika Absolonová odpovídali na otázky diváků. A ty byly opravdu zajímavé.

Přestože film Pelíšky vznikl před více než 20 lety, lidé ho mají stále rádi a zajímají se o zajímavosti z natáčení. Jeden z diváků poznamenal, že milostná scéna mezi Evou Holubovou a Jaroslavem Duškem je nezapomenutelná, a chtěl vědět, zda byla předem nacvičena nebo šlo o improvizaci. Otázka potěšila především herečku Evu Holubovou, která se ráda podělila o tajemství, jak celá scéna vlastně vznikla, píše deník Blesk.

„Předem se to nezkoušelo, protože bych to pak nezvládla před kameru, a natáčelo se to na první dobrý záběr. Když jsme to četli, tak se tam psalo, že Saša Mašláň bude tančit s paní učitelkou Evou, vypijí láhev vína a půjdou do ložnice a pár teček… Tak jsem se Hřebejka zeptala, co ty tečky znamenají, a on řekl, že už máš děti, tak víš. Tak jsem mu řekla, že mi jde o to, kam až chce zajít, Hřebejk řekl, že to záleží na tom, kam je pustím. A Jarda Dušek pohotově řekl, že půjde jen na okraj.“

To prý herečku překvapilo a když nastal velký den D, Holubová byla hrozně nervózní. Na sebe si oblékla dvoje kalhotky, jedny měly sloužit jako pojistka. Nebyla si totiž jistá, jak celá scéna zajde daleko a nechtěla nic nechat náhodě. ,,To mě trochu zarazilo, a když nastal den D, vzala jsem si na sebe dvoje kalhotky, protože jsem si nebyla jistá, jestli ze mě jedny nestrhne. Řekla jsem si, že jestli ze mě bude chtít strhnout ty ostatní, budou muset přestat,“ pokračovala ve vyprávění herečka, jak uvádí Šíp.

Těsně před tím, než šli natáčet samotnou scénu, herečka přiznala, že na ni dolehly mdloby a myslela si, že to nezvládne. Běžela do šatny a tam se snažila uklidnit tím, že má na sobě rovnou troje kalhotky a nemůže se nic stát. V tom okamžiku za ní přišel herec Jaroslav Dušek a ten ji uklidnil, aby se ničeho nebála, že má kondom. ,,Tak jsem ještě běžela do šatny, nacpala jsem si na sebe dvoje kalhotky. A pak přišel Dušek mě uklidnit a řekl neboj, mám kondom. Pak už jsem neříkala žádný text, všechno byla čistá improvizace, všechno, co jsme udělali, bylo jen tak přirozeně.“

Zdroje: Blesk, Šíp