Tajemství a zajímavosti o členech královské rodiny, které jste zřejmě netušili

Život královské rodiny fascinuje lidi neustále. Co jste však zřejmě o oblíbených členech britské monarchie nevěděli?

Královna prý od útlého dětství měla ve vaně žlutou kačenku s korunkou na hlavě. A brávala si ji tam i v dospělosti. Zajímavostí také je, že nikdy nechodila do školy. Lilibeth jak ji v dětství volali, učili soukromí učitelé doma, spolu s její sestrou Margaret. O tom, že milovala své psy, ví snad každý. No to, že jim každý večer v pět hodin chystala sama jídlo se stříbrným příborem už tušil málokdo.

Pokud s někým vedla rozhovor a zavěsila si kabelku na rameno, byl to signál pro personál, že ji osoba, se kterou se právě mluví nudí. Elizabeth byla jedinou ženou z monarchie, která absolvovala vojenskou službu. Milovala také čokoládu v jakékoli podobě, měla vlastní značku ginu, který byl složen z přísad z její zahrádky.

Královi Karlovi III. patří všechny labutě a ryby ve Velké Británii. Odkdy se posadil na trůn, bude muset zveřejňovat kompletní seznam dárků, které obdržel. Může je totiž používat, ale nevlastní je. Stejně tomu tak měla i jeho máma.

Nový král má od dětství zakázáno hrát Monopoly. Toto pravidlo zavedla královna Alžběta II., protože její děti se při tom dokázaly tak pohádat, že z toho učinila psané pravidlo a platí to dodnes.

Princ William je prvním princem narozeným v nemocnici. Zatímco ženy z královské rodiny rodily nástupce trůnu vždy jen v paláci, princezna Diana tuto tradici změnila. První týden po narození ho jmenovali Baby Wales, protože se jeho rodiče neuměli shodnout na jménu. Ve třinácti platonicky zamiloval do topmodelky Cindy Crawford.

William také nenosí obroučku. Je pravidlem, že zásnubní prsteny a obroučky nosí výlučně ženy. Výjimkou je však princ Harry, který svou nosil od začátku.