Syn zesnulého Karla Svobody postavil malému bráškovi sněhuláka. Je šikovný po tátovi

Syn zesnulého skladatele Karla Svobody Jakub je před veřejností poměrně utajován. Maminka Vendula Pizingerová se ale pochlubila fotkou, kde její syn Jakub (17) staví sněhuláka svému bráškovi Pepíčkovi.

„On svého tátu v podstatě nepoznal. My na něj vzpomínáme kontinuálně, po celý rok,“ vysvětluje Vendula, která odkaz slavného skladatele vede v úctě a syna Jakuba s ním seznamuje už od dětství, píše magazín Lifee.

Kromě vizuální podoby podědil Jakub po otci také neobvyklou schopnost, kterou však zatím nerozvíjí. „Má stoprocentní hudební sluch. Muzice se zatím nechce věnovat, tak uvidíme, co přinese budoucnost. Jeho táta taky začal pozdě,“ dodává Vendula.

Jakub dává odmalička přednost přírodě a zvířatům, proto namísto gymnázia zamířil po základce na střední zemědělskou školu. Studuje obor veterinární specialista a podle Venduly si užívá hlavně praxi na veterině v Říčanech. 

Prezidentce Kapky naděje teď dělá radost také syn Josífek, o kterého pečuje s jeho tátou Josefem. Se svými sledujícími se podělila o fotografii, kde je její syn Jakub zachycen, jak staví sněhuláka pro svého malého brášku.

„Jakub&Josef. Tak takového sněhuláka Pepíčkovi brácha postavil. Větší už asi nešel. Tak kluci mají červené tváře a já jsem spokojená.“ připsala šťastná Vendula k příspěvku. Je vidět, že si užívá běžných maličkostí.

Zdroj: Instagram, Lifee.cz