Sužuje herecké hvězdy seriálu Přátelé kletba? Fanoušci věří, že ano!

Díky skvělému hereckému obsazení a vtipným hláškám se Přátelé stali jedním z nejkultovnějších komediálních sitcomů všech dob. Ale zatímco šestice hvězd seriálu rozesmívala fanoušky po deset sezón, jejich osobní životy poznamenaly tragédie, zdravotní problémy a zlomená srdce.


Jak informuje britský The Sun, fanoušci zašli tak daleko, že naznačují, že herce v seriálu trápí „prokletí Přátel“.

Tento týden Matthew Perry, který hrál Chandlera Binga, přiznal, že málem zemřel v důsledku dlouholetého užívání drog a že byl nucen devět měsíců používat kolostomický sáček poté, co mu prasklo tlusté střevo.

Ve svých nových pamětech Friends, Lovers, And The Big Terrible Thing (Přátelé, milenci a velká hrozná věc) 53letá hvězda, která má za sebou 15 pobytů v léčebně, odhaluje své desítky let trvající, zneužívání návykových látek a vypráví, jak v jednu chvíli upadl na dva týdny do kómatu.

Matthew zůstal v nemocnici pět měsíců a bojoval o život, přičemž lékaři jeho rodině sdělili, že má „dvouprocentní šanci“ na přežití.

Tento týden to řekl časopisu PEOPLE: „Byl jsem napojen na přístroj zvaný ECMO, který se stará o dýchání srdce a plic. A tomu se říká Zdrávas Maria. To nikdo nepřežije.“

Matthewův boj s návykovými látkami začal ve 24 letech, kdy byl obsazen do seriálu Přátelé.

Přiznal, že byl tak „mimo“, že si třetí až šestou sérii, téměř nepamatuje. V jednu chvíli bral během svého působení v seriálu 55 Vicodinů denně.

My se nyní podíváme na prokletí, která postihla zbytek hereckého obsazení Přátel.

Trápení s plodností a chirurgickými zákroky

Courtney Cox ztvárnila v seriálu postavu Moniky, která se potýkala s problémy s plodností. V roce 2019 se 58letá Courtney Cox svěřila se svou vlastní nelehkou cestou k mateřství.

Prozradila, že před narozením dcery Coco, které je nyní 18 let a kterou má s bývalým manželem Davidem Arquettem, prodělala sedm potratů.

Řekla: „Nemyslím si, že je to něco, o čem by lidé neměli mluvit, protože… bylo to nešťastné, ale stává se to.“

Lékaři nakonec zjistili, že hvězda má vzácnou mutaci genu MTHFR, která způsobila, že když otěhotněla, její tělo napadlo plod. Po dvou cyklech umělého oplodnění porodila ve věku 39 let.

Courtney také přiznala, že lituje, že šla „pod nůž“, poté, co si uvědomila, že její obličej vypadá díky botoxu a výplním téměř k nepoznání.

V jednom rozhovoru řekla: „Nemáte o tom ani tušení, protože to jde postupně, dokud si neřeknete: ‚A sakra. Tohle nevypadá dobře.‘ A na fotkách je to horší než ve skutečnosti.“

Po rozchodu s manželem v roce 2012 Courteney nyní chodí s o 12 let mladším kytaristou skupiny Snow Patrol Johnnym McDaidem.

Problémy s duševním zdravím

V roce 2016 přiznal 55letý Matt LeBlanc, který ztvárňoval roli Joeyho Tribbianiho, že po skončení sitcomu trpěl depresemi.

To se shodovalo s rozpadem jeho manželství s 57letou Melissou McKightovou v roce 2006 poté, co v opilosti osahával striptérku během nočního tahu – ve stejné době pár přivítal holčičku Marinu Pearl, které je nyní 18 let.

V 11 měsících byla Marině diagnostikována kortikální dysplazie, vzácná porucha mozku, která může způsobovat záchvaty.

Matt byl bezútěšný a přiznal: „Roky a roky jsem téměř nevycházel z domu. Byl jsem vyhořelý. Nechtěl jsem mít žádný rozvrh, nechtěl jsem být někde… Bylo to velmi temné období.“

Mattův spin-off seriálu Přátelé, Joey, byl také propadák; byl zrušen po dvou sezónách.

Herec znovu našel lásku v producentce Top Gearu Auroře Mulliganové, která je o 18 let mladší než on. Pár se ale letos po šesti letech společného života rozešel a Matt to nesl „obzvlášť těžce“.

Soudní drama

59letá Lisa Kudrow se v roce 2008 dostala do soudního sporu, když ji její manažer z let 1991 až 2007 zažaloval za porušení smlouvy.

Scott Howard u soudu uvedl, že v roce 1991 měl s herečkou

ústní smlouvu, podle které mu měla platit 10 % z toho, co vydělala, zatímco on řídil její kariéru.

Zažaloval ji za to, že mu odmítla zaplatit více než 50 000 dolarů na odměnách, když po 16 letech ukončili svůj obchodní vztah.

Po šesti letech soudního sporu se v roce 2014 porota postavila na jeho stranu, což znamená, že Lisa nakonec musela vyplatit 1,6 milionu dolarů.

Během poslední sezóny seriálu Přátelé dostávala Lisa a její spoluhvězdy za každou epizodu 1 milion dolarů.

Zlomené srdce v Hollywoodu

V roce 2000 se 53letá Jennifer Aniston a 58letý Brad Pitt stali nejoblíbenějším párem, když se po dvou letech randění vzali na honosném obřadu v Malibu.

Brad dokonce hostoval v seriálu Přátelé – jako postava, která nesnášela Jeninu Rachel Greenovou.

Jejich pohádka však skončila v roce 2005, rok po skončení Přátel, kdy se Brad na natáčení filmu Pan a paní Smithovi seznámil se 47letou herečkou Angelinou Jolie.

Jen poprvé veřejně promluvila o rozvodu: „Jsem osamělá? Ano. Jsem rozrušená? Ano. Jsem zmatená? Ano. Mám své dny, kdy si pořádám malý večírek lítosti? Určitě.“

V současné době mají manželé dobré vztahy – loni se proslýchalo, že se dali znovu dohromady poté, co byli společně vyfotografováni v roce 2020.

Jen prožila řadu významných vztahů s hvězdami, včetně 52letého Vince Vaughna a 45letého Johna Mayera, než našla lásku s 51letým hercem Justinem Therouxem.

Pár se zasnoubil v roce 2012 a v roce 2015 se vzali.

Jejich manželství však vydrželo jen tři roky, protože v únoru 2018 oznámili rozchod. Předpokládá se, že v současné době je Jennifer nezadaná.

Zápas se slávou

55letý David Schwimmer, představitel Rosse Gellera, přiznal, že se po neuvěřitelném úspěchu seriálu Přátelé těžko vyrovnával se slávou, a proto se začal vyhýbat záři reflektorů.

V roce 2016 řekl: „Jako herec jsem byl vycvičen tak, že mým úkolem je pozorovat život a ostatní lidi, takže jsem chodil s hlavou nahoře, opravdu zaujatě a pozoroval lidi.

„Efekt celebrit byl naprosto opačný: přiměl mě schovat se pod baseballovou čepici a nebýt viděn. A po nějaké době jsem si uvědomil, že už lidi nesleduji, ale naopak se před nimi snažím schovat.“

Zdroj:The Sun,PEOPLE,Instagram