Stydlín Liam Neeson nemá rád sexuální scény

Irský herec Liam Neeson nyní debutuje ve svém v pořadí již 100. filmu. Zdá se, že už musí být ve filmovém průmyslu natolik zběhlý, že ho již těžko něco vyvede z míry. Opak je však pravdou. Na co si během své kariéry nikdy nezvykl, jsou – světe, div se – sexuální scény!

Podnětem Neesonovi k otevření tohoto tématu bylo rozhodnutí jeho hereckého kolegy Penna Badgleyho. Jak píše web People, ten se nedávno dostal na titulní stránky novin kvůli svému rozhodnutí, že už nebude natáčet intimní scény. Momentálně totiž účinkuje v seriálu Ty a své stanovisko probíral právě s tvůrkyní zmíněného seriálu. Dle Fox News mu bylo jasné, že úplné vyškrtnutí takových scén, vzhledem k povaze a zápletce seriálu, není možné. Přál si tedy, aby bylo možné sexuální scény co nejvíce eliminovat. Vstřícnou reakcí na své přání byl velmi mile překvapen, protože tvůrkyně seriálu mu prý bez mrknutí oka vyhověla.

Badgley své stanovisko odůvodňuje tím, že nechce narušit věrnost své manželce, byť by se mělo jednat pouze o hrané intimní scény. Kvůli svému postoji prý málem roli v seriálu Ty odmítl. Natáčení sexuálních scén je pro něj velmi znepokojivou záležitostí. Zároveň mu tento aspekt Hollywoodu vždy velmi vadil. Jakési rozmazávání hranic v oblasti intimních věcí je něco, do čeho se prý vůbec nechce pouštět.

Neeson se nechal slyšet, co si o stanovisku hereckého kolegy myslí: „Ano, naprosto s ním souhlasím a podporuji ho.“ Přiznal, že sexuální scény nejsou ani jeho oblíbené: „Já je dělám nerad. Dělal jsem už docela dost sexuálních scén a raději bych je nechal na fantazii, zvláště u dam, hereček.“ Lepší to ale pro něj není ani v roli diváka: „Budu upřímný, když vidím sexuální scény, nemůžu se na ně dívat. Prostě se cítím trapně. Vím, že mají choreografii a tak, ale nepotřebuju se na to dívat.“

Herec však svou kariéru shrnul pozitivně, na sexuální scény nehledě: „Upřímně řečeno, cítím se starý, a cítím zároveň neuvěřitelné štěstí.“ Ačkoliv Liama potkaly v životě i tragické věci a musel se v minulosti vyrovnat se smrtí manželky a synovce, je vidět, že radost ze života si ani tak vzít nenechal.

Zdroje: People, Fox News, Instagram