Strach o matku! Ze slov dcery slovenské prezidentky mrazí

Osmnáctiletá Emma Čaputová se proslavila jako modelka, nicméně v rozhovoru pro televizi RTVS vystoupila spíše jako dcera slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. Slovenské portály Pluska a Extraplus uvedly mrazivé detaily rozhovoru.


Mladá modelka dostala pozvání do televizního pořadu slovenské RTVS Silná zostava, aby promluvila na téma válka na Ukrajině. Mimo jiné se pořadu účastnili i psycholožka Hana Ševčíková a publicista Martin M. Šimečka.

Ačkoliv Emma měla prezentovat názor mladé generace, svěřila se i s osobními obavami: „Mám z toho strach a nedokážu si to představit, protože vím, že kdyby tato situace nastala na Slovensku, mamka [prezidentka Čaputová pozn. red.] by tu zůstala. To je pro mě, jako pro dceru, jen těžko představitelné, nejradši bych jí vzala někam do bezpečí.“

Sdílela i to, jak se o válce baví doma. „Mluvíme o tom s určitými limity, abychom tím nekazili domácí atmosféru a nepřetěžovali mamku,“ prozradila.

I když po celý rozhovor působila silně a vyrovnaně, je jasné, že uvnitř cítí silné emoce. „Chci aby ke mně byla upřímná, aby mě seznámila s aktuálními hrozbami, abych věděla, čemu možná budeme čelit,“ přiznala.

Zdroj: cas.sk, extraplus.sk