Sting (70): „Doba soukromých koncertů pro ruské miliardáře je pryč“

Zpěvák Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, prozradil, že je zděšen nedávnými událostmi ve světě a že „v budoucnu nebude hrát pro nikoho spojeného s ruským režimem“. Frontman skupiny Police kdysi v roce 2016 hrál na soukromém koncertě pro rodinu ruského miliardáře. Rocková legenda tvrdí, že dny, kdy hudebníci vystupovali na soukromých koncertech pro oligarchy, jsou pryč, píše deník Mirror.


V roce 2016 hrál na soukromém koncertě pro rodinu ruského magnáta – pět let předtím, než na něj EU uvalila sankce. Aktuální dění na Ukrajině však zpěváků postoj zásadně změnilo. „Žádný oligarcha v Británii, Rusku ani nikde jinde není v pozici, aby si mohl objednat koncert, svatbu nebo večírek. Ty dny jsou pryč“, uvedl v rozhovoru pro deník Mirror. Zpěvák také vystoupil na svatbě syna Michaila Gutserieva v Moskvě, která stála 1 miliardu dolarů, v přepočtu téměř 23 miliard korun, a na níž vystoupil po boku Jennifer Lopez.

Tento týden britská hvězda na Instagramu zveřejnila video, na němž zpívá svou píseň Rusové z roku 1985 z období studené války, která je podle něj kvůli válce na Ukrajině aktuálnější než kdy jindy. Odsoudil tak „krvavé a žalostně chybné rozhodnutí jednoho muže napadnout mírumilovného souseda“. Celebrity na celém světě se aktivně, především finančně, zapojují do pomoci Ukrajině. Někteří, právě jako Sting, se zároveň snaží ukázat, že ruský vliv není zas tolik důležitý.

Zdroje: mirror.co.uk