Štefan Margita svou sdílností pro média rozčiluje veřejnost: Jeho sebelítost je už za hranou, píší lidé

Brzy tomu bude šest měsíců, co nás opustila úspěšná zpěvačka Hana Zagorová. Štefan Margita se od její smrti nijak veřejnosti nestraní, ba naopak. Uspořádal velký koncert v O2 aréně, kterým uctil památku Hany Zagorové a nechal se slyšet, že plánuje další. Mimo jiné poskytuje rozhovory, kde o Zagorové otevřeně mluví, a to jak o jejím životě, tak o konci zpěvaččina života. To vše může působit na veřejnost velmi zvláštně.

Každý se se zármutkem po odchodu milované osoby vypořádává jinak. Někdo se straní jakékoliv interakci s okolním světem a svůj smutek, který si v sobě nese, dává najevo po dlouhou dobu oděvem černé barvy. Jiní se zase potřebují vypovídat a otevřeně mluvit o tom, jaký život s daným člověkem byl, k čemuž patří i konec života milované osoby.

Každý se se ztrátou vypořádává jinak

Štefan Margita patří bezesporu do druhé zmiňované skupiny lidí. Od smrti své milované Hanky je vidět na veřejnosti víc, než kdykoli předtím. Mnoho lidí by tímto počínáním pěvce mohlo nabýt dojmu, že snad obrátil nešťastnou událost úspěšné zpěvačky ve svůj vlastní prospěch. Nelze však nikoho soudit, jelikož nikdo nemůže vědět, co doopravdy zpěvák prožívá a jak bychom se my sami vypořádali s tak bolestnou ztrátou.

V lednu tohoto roku uspořádal vzpomínkový koncert na zesnulou Hanu Zagorovou, který podle informací magazínu Sedmička ohlásil necelý měsíc po smrti úspěšné zpěvačky. Za svou zesnulou ženu mimo jiné převzal i ocenění při předávání cen Mistr zábavního umění. „Je mi hodně smutno, protože ocenění přebírám sám, ale doufám, že se na to Hanka dívá. Určitě by měla obrovskou radost,“ cituje CNN iprima Štefana Margitu.

Pobouřená veřejnost

Jako velmi nesympatickou vnímá veřejnost především sdílnost Štefana Margity, který ochotně poskytuje rozhovory pro média a, dle slov diváků, prozrazuje velmi intimní věci, které by měly zůstat jen v jejich soukromí. Nejvíce je však pobouřil článek, který publikoval deník Blesk. Dle dostupných informací měl Štefan Margita po smrti své dlouholeté partnerky sundat své manželce vše, co měla na sobě. „Přijde sestřička – a protože ona musí konat – řekne ti: Musíte sundat všechno zlato a všechno, co má na sobě. Všechno musí pryč,“ cituje Margitu Blesk. Zdroj dále uvádí, že Štefan Margita poskytl rozhovor i pro TV prima, kde se svěřil s tím, že má urnu s popelem Hanky Zagorové doma a každé ráno za ní chodí a pošle zpěvačce pusu. “Nemůžu ji zatím dát do hrobu, necejtím to tak, ať se na mě nikdo nezlobí. Tady je její domov,“ svěřil se zpěvák s tím, že si s Hankou povídá v její šatně a všude ji stále vidí.

Ostrá kritika diváků

Jak jsme již zmínili, čtenáři na tento článek reagovali poněkud podrážděně. „Kdyby Margita měl k Zagorové alespoň trochu úcty, netahal by takovéhle intimnosti do bulváru. Opravdu potřebuje peníze tak naléhavě?“ napsala rozhořčeně jedna z divaček. „Margita peníze určitě nepotřebuje, ale má potřebu plakat do bulváru a očekávat všeobecnou litovačku od čtenářů,“ zareagoval další ze čtenářů na předchozí komentář. „Tento článek je neuvěřitelný hned dvakrát. Že se to vůbec stalo a že se Štefan Margita s tak intimní záležitostí svěřuje bulváru a dává rozhovory v TV. Jeho sebelítost je už za hranou,“ vyjádřila svůj názor další z komentujících.

Zdroj: Sedmička, CNN iprima, Blesk, Redakce