Stanislav Majer byl v seriálu Zákony vlka ve stresu. Scéna, kdy se potápěl a byl následně vyproštěn, mu brala vypětím dech

Herec Stanislav Majer je charismatický herec, který si zahrál podvodníka ve filmu Vlastníci. Nyní ztvárnil novou postavu v populárním seriálu Jedna rodina. V kriminálce Zákony vlka hraje roli muže s temnou minulostí a kvůli tomu požádal o radu i kriminalistu.

Čtyřiačtyřicetiletý herec nyní natáčí detektivní romanci, kde ztvární komplikovaného muže s temnou minulostí. V rozhovoru pro Prima Ženy se herec svěřil, co jej na seriálu bavilo a jaké získal rady od kriminalistů.

Pro roli se rozhodl hlavně proto, že se mu líbil příběh seriálu Zákony vlka. Navíc je rád za možnost hrát muže, který se pohybuje na hraně zákona. Zákon porušuje i zastupuje současně, jelikož byl lupičem, který získal identitu policisty. Herce nejvíc baví, že se nejedná o typického detektiva.

Natáčení probíhalo v hlubokých lesích v Brdech, kde by se Stanislav Majer nikdy nechtěl ztratit. Z natáčení si odnáší také silné zážitky. Největší dobrodružství jej potkalo při nočním natáčení pod vodopádem. Když se začalo točit, byl to jen potůček, ale pak přišel prudký déšť a z potoku se stala řeka, která je všechny spláchla. Bylo to velmi nebezpečné a není divu, že tu noc už netočili.

Herec neměl vyloženě strach, ale působilo to na něj dost nebezpečně, a to hlavně v noci. Sám Stanislav tvrdí, že pokud by té vody bylo víc, měli by skutečně velký problém. Navíc se nenechává zastoupit a všechno se snaží hrát sám. V momentech, kdy jde do tuhého, zasahuje produkce a začíná se diskutovat o tom, zda herec něco takového skutečně podstoupí nebo využijí kaskadéra.

Kaskadéra musel využít ve scéně, kde je vidět pád automobilu do přehrady. Stanislav Majer přiznal, že v té scéně je částečně zastoupen, ale i tak to bylo pro něj velmi zajímavé, protože při potápění a vyprošťování auta už hraje zas on. Byl ve stresu a fyzické vypětí mu v té chvíli bralo dech. Sám byl překvapen, jak málo pod vodou vydrží.

Účastnil se i dalších nebezpečných scén, kdy se nechával jen částečně zastoupit, navíc zažil i situace, které byly vyloženě nechutné. Herec se svěřil, že na natáčení štáb přivezl několik dní mrtvou ovci, která byla již nafouklá a páchla. Rekvizitář ji prý musel rozpárat a zrovna bylo neskutečné vedro, takže na to herec nerad vzpomíná.

Zákony Vlka jsou novým seriálem Primy a podle CSFD prozatím čítají osm epizod. Hlavní roli získal právě Stanislav Majer a po jeho boku hraje Linda Rybová, Jan Vondráček, Josef Polášek a dokonce i Tomáš Jeřábek, kterého momentálně znáte ze seriálu Jedna rodina.

Zdroj: Prima ženy, Prima, CSFD