Staci Keanan si Češi oblíbili v roli drzé Dany Foster v seriálu Krok za krokem. Herectví pověsila na hřebík

Herečku Staci Keanan si Češi oblíbili hlavně díky její roli drzé Dany Foster v rodinném sitkomu z 90. let Krok za krokem. Po poslední klapce se však po sympatické blondýnce jaksi slehla země. Staci totiž hereckou kariéru pověsila na hřebík a dnes se věnuje něčemu, co byste zjevně nečekali.

Dana Foster patřila rozhodně mezi oblíbené postavy rodinného sitkomu Krok za krokem. Svým smyslem pro humor a drzostí pomotala hlavu i seriálovému Kouďákovi, který v sitkomu bojoval o její srdce.

Na televizních obrazovkách ztvárnila herečka Staci Keanan postavu cílevědomé Dany Foster, která zbožňovala školu a netajila se velkými vyhlídkami do budoucnosti. Představitelka seriálové Dany od ztvárněné postavy neměla daleko a její život je plný zajímavostí, o kterých jste pravděpodobně ani netušili.

(Tak vypadá Staci Keanan dnes. Na fotce vpravo)

Ruské kořeny a skutečné jméno

Staci Keanan se narodila v Devonu v Pensylvánii jako dcera Jacqueline a Irva Sagorských. Po rodičích má tedy herečka ruské kořeny a její skutečné jméno je Anastasia Love Sagorsky, píše web Fandom.

Už v pěti letech začala s modelingem a objevila se v tisku, rozhlase a televizi včetně televizních reklam na My Little Pony, Burger King nebo Hershey’s Kisses. V mládí se Anastasia přestěhovala se svou matkou a sestrou do New Yorku, kde si změnila jméno na Staci LoveV televizi debutovala v roce 1987 v miniseriálu I’ll Take Manhattan.

Hvězda televizních obrazovek

Ve věku 12 let, krátce poté, co se přestěhovala s rodinou do Los Angeles, byla obsazena jako Nicole Bradford v televizním seriálu My Two Dads. V letech 1990 až 1991 účinkovala v seriálu Going Places s Alanem Ruckem, Heather Locklear a Hallie Todd. Slávu jí však přinesla až role Dany Foster v sitkomu Krok za krokem, který se vysílal v letech 1991 až 1998.

Po úspěchu v populárním sitkomu se objevila ještě v několika filmech včetně You Again z roku 2010, kde si zahrála po boku svých kolegů z Kroku za krokem Christine Lakin a Patrickem Duffym. Rok 2010 byl posledním rokem, ve kterém se Staci postavila před kameru.

Šprtka i ve skutečném životě

Herectví nakonec zavěsila na hřebík a věnovala se především studiu práva. V roce 2013 byla přijata do státní advokátní komory v Kalifornii, píše web Brain-Sharper. V současnosti vykonává právnickou praxi pod svým rodným jménem Anastasia Sagorsky v Los Angeles. V roce 2014 dokonce pracovala jako zástupce okresního prokurátora v kanceláři okresu Riverside. A od roku 2016 je zástupkyní okresního prokurátora v Los Angeles.

O soukromém životě někdejší dětské hvězdy se toho moc neví. I pro svoji práci si seriálová Dana své soukromí hlídá. Ale jak se zdá, nedaří se jí jen v profesionálním životě, ale také v lásce.

V roce 2017 se totiž provdala za herce a producenta Guye Birtwhistla, se kterým tvoří manželský pár dodnes. A přestože v červnu oslavila již své 47. narozeniny, věk jí na kráse a šarmu neubral. Při pohledu na ni byste v ní stále poznali tvrdohlavou Danu, kterou si pamatujeme z televizních obrazovek.

Zdroj: Wikipedia, Fandom, Brain-Sharper