Šťabajzně ze seriálu Mash je už 85. Co teď major Houlihanová dělá?

Kdo by neznal Major Houlihanovou z kultovního seriálu MASH. Tento seriál je ikonickým televizním dílem a na televizních obrazovkách po celém světě se objevuje dodnes.

Herečka Loretta Swit v té době patřila k těm největším televizním kráskám, to se bohužel časem zvrtlo, neb s přibývajícími léty propadla kouzlu plastických operací. A napíchané rty a nepřirozeně vyhlazené vrásky ji změnily k nepoznání a její pověstná krása je bohužel ta tam.

Za ztvárnění role Margaret přezdívanou Šťabajzna získala dvě ceny Emmy. Margaret byla zpočátku seriálu vykreslována jako povrchní žena plně oddaná vojenskému životu. V pozdějších sériích byla ovšem k vidění často její lidská stránka a dobré srdce. Postava Šťabajzny se tedy stala velmi oblíbenou a vystupovala ve všech dílech MASH.

Loretta Swit byla také zpěvačkou a tanečnicí, a tak se po celou svou hvězdnou kariéru objevovala v řadě televizních speciálů a varietních pořadů, kde toto své umění mohla uplatnit. V roce 1983 se Loretta Swit vdala za herce Denise Holahana, který si v jedné epizodě seriálu MASH zahrál roli švédského diplomata jménem Per Johannsen. Rozvedli se v roce 1995 a Loretta se již nikdy znovu nevdala a nemá také žádné děti, jak uvádí portál Wikipedia.

Po skončení seriálu se jí na úspěch nepodařilo navázat a objevila se pouze v několika málo filmech. V 90. letech se věnovala dobročinnosti a stala se aktivistkou za práva zvířat.

Její láska ke zvířatům se odrazila i na její současné pracovní aktivitě. Na svých oficiálních stránkách nabízí totiž celou módní kolekci s názvem SwitHeart a ta zahrnuje vcelku neuvěřitelné výstřelky určené pro mazlíčky. Jako například originální psí parfém nebo designové kabelky. Ale pozor, nákupem těchto vskutku zajímavých kousků podpoříte neziskové organizace se kterými spolupracuje a které se starají o práva a záchranu zvířat, jak uvádí na svém oficiálním webu Switheart.org.

Zdroje: Switheart, Wikipedia, YouTube