Spisovatelka říká, že Diana chtěla rytíře na bílém koni, opak byl ale pravdou. Myslí si, že kdyby ještě žila, princ Harry a William by se nehádali

Britská spisovatelka Wendy Holdenová stejně jako miliony dalších lidí po celém světě, říká, že byla ohromena sledováním svatby lady Diany Spencerové s tehdejším princem Charlesem. Nyní, po podrobném zkoumání života zesnulé princezny Diany si vytvořila vlastní obrázek jejího života. Říká, že byla překvapena tím, jak „extrémní“ byl skutečný královský život za branami paláce.

Chtěla rytíře na bílém koni

„Byla to kolize mezi různými nároky a nadějemi. Královská rodina chtěla, aby se Charles oženil, protože mu bylo 30 a chtěli určitý typ dívky,“ uvádí Holdenová pro magazín People. „Potřebovali mladou aristokratku bez minulosti. Bylo to velmi pragmatické rozhodnutí. Byla prakticky jediná, kdo ve výběru nakonec zůstal. Do té doby měl tolik přítelkyň,“ dodává a pokračuje: „Z jejího pohledu to byla láska – myslela si, že ji doslova pohltí, že se pro ni stane rytířem na bílém koni, se vším, co vždycky chtěla.“ Podle Holdenové ale bylo všechno, co jsme viděli den před svatbou, naprostým opakem skutečnosti, která později nastala.  

Princ Charles a princezna Diana se stali jednou z nejznámějších a nejdiskutovanějších královských dvojic v historii. Jejich vztah byl plný problémů a konfliktů, které nakonec vedly k jejich rozvodu.

Diana byla mladá žena plná energie a charisma, zatímco Charles byl spíše zamlklý a vážný. Jejich zájmy a osobnosti se neshodovaly, což způsobovalo napětí v jejich vztahu. Od samého začátku byl jejich vztah pod stálým zájmem médií. Mediální pozornost a tlak umocňovaly stres a konflikty v jejich soukromém životě. Princ Charles měl dlouhodobý vztah s Camillou Parker Bowles, což mělo negativní dopad na manželství s Dianou. Diana také měla své vlastní románky.

Tyto problémy nakonec vedly k tomu, že se princ Charles a princezna Diana rozhodli pro rozvod. Jejich rozvod byl oficiálně dokončen v roce 1996, ačkoli smutně zemřela v roce 1997 při automobilové nehodě v Paříži. Jejich vztah a rozvod zůstávají důležitými tématy veřejného zájmu a historie britské královské rodiny.

Synové by se nehádali

Jaká by Diana byla dnes, když její synové princ William a princ Harry překonávají své vlastní životní výzvy – zejména odcizení ve vzájemném vztahu? „K těmto hádkám by samozřejmě nikdy nemuselo dojít, kdyby byla naživu,“ zdůrazňuje Holdenová a dodává: „Měla dobrý smysl pro humor, takže by možná dokázala tyto postoje zmírnit. Postavila by rodinu a vztahy nade vše a snažila by se, aby nezaujímali tyto extrémní postoje.“

Zdroje: People