Spekulace kolem pozvání Harryho a Meghan na korunovaci krále Karla III. Zúčastní se nebo ne?

S blížící se korunovací krále Karla III. dne 6. května zůstává otázkou, zda se jí princ Harry a Meghan Markle zúčastní.

Zasvěcený zdroj z paláce dle webu The Sun prozradil, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu budou na korunovaci svého otce pozváni. Avšak zdroj blízký Harrymu a Meghan tvrdí, že pozvání zatím nebylo doručeno a k žádnému posunu směrem k usmíření nedošlo.

Vztahy mezi vévody ze Sussexu a královskou rodinou zůstaly napjaté po vydání pamětí prince Harryho minulý měsíc. Blízký zdroj dále tvrdí, že Harry a Meghan požadují od paláce omluvu. Problémem však jsou „odlišné vzpomínky“ na to, co se v minulosti událo. Jedna strana to vidí tak a druhá zase jinak. Král Karel III. by si samozřejmě moc přál, aby se situace urovnala ještě před tím, než dojde k jeho korunovaci, jak informuje web People.

Zdroj blízký královské rodině říká, že pro Karla III. je korunovace významnou událostí a chtěl by, aby u ní byl svědkem i jeho syn. Rád by měl Harryho zpátky v rodině. Pokud zůstane situace napjatá, bude považovat za součást své vlády to, že je jejich rodina momentálně rozdělená.

Historik královské rodiny Robert Lacey podotýká, že navzdory napětí se rodina dokázala sjednotit již dříve. Několik vážných neshod se již v minulosti událo, ale platinové jubileum královny Alžběty II., její pohřeb či pohřeb prince Philipa ukázaly, že sváry uvnitř rodiny je možné odložit ve prospěch něčeho většího. Mohlo by se tak stát i v případě tolik diskutované korunovace. Navíc i autorka životopisů členů královské rodiny, Sally Bedell Smith, dodává: „Monarchie je větší než rodinný spor.“ Snad má pravdu.

Zdroje: The Sun, People, Instagram