Soud potrestal Václava Upíra Krejčího za jízdu pod vlivem: Pokuta a zákaz řízení

Od červnové autonehody komika Václava Upíra Krejčího (67) uplynuly už čtyři měsíce. Nyní konečně padlo rozhodnutí pražského okresního soudu, který se na základě policejního vyšetření rozhodl uložit Krejčímu pokutu a zákaz řízení.

Ihned po nehodě komik tvrdil, že se opil záměrně, protože chtěl kvůli manželčině nevěře spáchat sebevraždu, píše Blesk. „Zeptal jsem se ho, co se stalo. Řekl, že zjistil, že je mu žena nevěrná, že si našla staršího pána, tak že to chtěl dobrovolně ukončit, že nechce žít. Zopakoval to několikrát. Vypadalo to, že se rozjel proti stromu a dostal se do potoka,“ vypověděl policista zasahující u nehody.

Po pár dnech začal Krejčí tvrdit, že se opil až po nehodě a sebevraždu vůbec spáchat nechtěl. „Byl jsem pod vlivem obrovského stresu, v šoku z dopravní nehody, ale to (pití alkoholu) se stalo až po předmětné nehodě, venku jsem lahev dopil a někde jsem ji zahodil. V opilosti jsem plácal nějaký věci, abych byl zajímavější. Opravdu jsem nepil. Přijel jsem ze kšeftu a neměl jsem čas se opít,“ vysvětlil Krejčí. Na této verzi následně trval i u soudu.

Z policejního šetření nicméně vyplynulo, že Krejčí se napil už před jízdou. Kromě výpovědí svědků o tom vypovídal i hovor jeho manželky na tísňovou linku a posudek toxikologa. „Vina pana obžalovaného byla spolehlivě prokázána a jeho obhajoba spolehlivě vyvrácena,“ uvedl soudce pro iDnes a dodal, „já jsem skutečně přesvědčen o tom, že pan Krejčí požil alkohol ještě před nehodou v důsledku hádek s manželkou. Jeho výpověď, že alkohol požil až po nehodě, považuji za nevěrohodnou.“

Soud Krejčímu uložil zákaz řízení po dobu 2,5 roku a pokutu ve výši 224 tisíc korun. Komik se ale ihned proti rozhodnutí soudu odvolal a obvinil soudce z předpojatosti.

Zdroj: blesk.cz, idnes.cz