Šokující stav zpěváka Aleše Brichty: sotva chodí a finančně je na dně

Rocker Aleš Brichta (62) má poměrně náročnou životní cestu, ale nic nevzdává a bojuje jak lev. Jak sám přiznal, skoro nic nevidí a je tedy odkázán na pomoc manželky Johany, která se musí dívat za dva. A aby toho nebylo málo, musel prodat svou oblíbenou chatu. Proč?

Aleš Brichta se účastnil křestu videoklipu zpěvačky Electric Lady, bylo však znát, že mu není nejlépe. Manželka Joanna ho dokonce podpírala při chůzi. Sám Brichta se svěřil, že by si bez ní nebyl schopen uvařit ani kávu.

„Kvůli mému hulení, kdy jsem vykouřil stovku denně, tak jsem měl problémy s průchodností cév. Navíc má zvýšený cukr, horší srážlivost krve. Měl jsem pár mozkových příhod. Jednou jsem doma sebou flákl, bouchl se do hlavy a způsobil si hematom v hlavě. Narušil mi zrakové centrum, takže vidím dost na houby,“ popsal svůj stav pro Expres.

Aby mohl alespoň něco vidět, musí se nacházet na velmi ostrém světle. Před nedávnem se navíc léčil se šedým zákalem, kvůli kterému podstoupil i operaci. Je prý vděčný hlavně za svou ženu, bez ní by to nedal.

Manželka je v podstatě moje ošetřovatelka. Používám ji jako svou zdravotní sestru, pečovatelku. Já si totiž ani ráno neudělám sám kafe. Když bych měl doma zapínat konvici, tak bych se tak maximálně opařil, jak vidím blbě. Manželka mi ráno udělá kafe, sedneme si ke stolu a rozebereme, co je potřeba,“ pěl ódy na Joannu.

Problémy se zdravím však nejsou jediným problémem. Také po finanční stránce to není žádná sláva. Covid zkomplikoval situaci s koncerty natolik, že musel všechny zrušit a dál se bojí něco plánovat. Kvůli nedostatku financí musel tedy prodat svojí milovanou chatu, aby měl z čeho žít. Prý dostal nabídku, která se dala těžko odmítnout.

Budeme držet palce, aby se Brichtovi podařilo koncertování znovu rozjet. Byla by totiž škoda přijít o tak zajímavého hudebníka.

Zdroj: Expres, Instagram