Smutný osud Jiřího Růžičky. Trpěl kvůli obezitě a nevyšla mu tři manželství. Letos od jeho smrti uplynulo 24 let

Zřejmě se nenajde divák, který by neznal či snad přehlédl velkolepého herce Jiřího Růžičku. Syn Heleny Růžičkové zdědil její talent, ale život měl velmi smutný.

Herec povětšinu života trpěl silnou nadváhou, přestože když se narodil, byl naopak podvyživený. Právě proto se herečka Helena Růžičková obávala, že její syn během prvních pár let zemře. Dbala proto, aby řádně jedl a postupem let mu ta horlivost zničila celý život.

K obezitě mu přispěla nejen velká chuť k jídlu, ale podle magazínu Prima Ženy i fyziognomická porucha. Herec se dokázal neskutečně najíst. Snědl klidně trojnásobnou porci a k tomu dokázal vypít dvacet coca col.

Podle Blesku se jeho váha pohybovala až na hranici tří set kilogramů a Růžička si z toho dělal legraci. Kdoví, nakolik mu skutečně bylo do smíchu. Jeho maminka na něj zavzpomínala a svěřila se, že při natáčení snímku Slunce, seno, erotika se herec zasekl v italské sprše, která byla podle jejích slov postavená pro hubené Italy.

Herec byl celkem třikrát ženatý, ale dá se říct, že třetí svazek se mu stal osudným. Se ženou měly dvě dcery, Lucii a Kamilu, a když se po osmi letech rozvedli, tak Růžička těžce nesl, že přišel o ženu. Zatímco ona dbala o jeho životosprávu, tak po rozvodu se on, co se týče jídla a pití, úplně spustil. Dokázal vypít patnáct coca col za noc. Jeho stravovací návyky se neskutečně zhoršily a stejně tak se zvýšil i počet hospitalizací.

Ve svých 40 letech vážil prý 312 kilogramů a zkolaboval na toaletě u sebe doma. Do sanitky se s ohledem na svou postavu nevešel, a tak pro něj musela přijet dodávka, do které ho muselo dostat celkem osm lidí. Až poté byl převezen do nemocnice. Jenže i po propuštění to měl hodně nahnuté a zdravotní problémy přibývaly.

Smutné je, že poslední léta svého života nedokázal žít sám a musely se o něj starat pečovatelky. Před smrtí herci dokonce pomáhala herečka Dagmar Havlová, která se tehdy doslechla, co se stalo a Heleně Růžičkové sama zavolala a nabídla pomoc.

Výtečný herec Jiří Růžička nakonec zemřel 20. února 1999 v Thomayerové nemocnici v Praze, informoval web Extra. Zemřel na selhání organismu a po jeho smrti se Růžičková podle přání svého syna rozhodla pro zpopelnění. Ať už byl jeho popel uložen kdekoliv, sláva jeho jméno bude provázet navždy.

Zdroj: Extra, Prima Ženy, Blesk