Smutný konec pro Krampola! Přesně TAKTO to nechtěl!

Období od října až do března herci Jiřímu Krampolovi (85) po zdravotní stránce skutečně nevyhovuje. Na sychravé a chladné počasí jsou již od dětství velmi citlivé jeho plíce a průdušky a věkem se to jen zhoršuje. Poslední dva roky byl během podzimu a zimy vícekrát hospitalizován, loni před Vánocemi mu šlo doslova o život. V nemocnici strávil Vánoce i Silvestr. Lékaři ho varovali před chozením do společnosti, doporučovali mu zůstat doma. Herec ale neumí být sám a doma proto sedět dlouho nedokáže. Nyní slibuje, že jejich pokyny dodrží.

​ Ve společnosti se cítí herec Jiří Krampol jako ryba ve vodě. O to smutnější je v současnosti realita, když se na radu, či spíše už příkaz lékařů pobývá doma. Jak známo, od října začíná chřipkové období, k čemuž jistě přispívá sychravější a chladné počasí. Krampol se dožil letos 85 let, což je opravdu úctyhodný věk, ale zázraky už od svého organismu čekat nemůže. Po zkušenostech z minulých dvou let se už bojí hazardovat se zdravím a dobrovolně zůstává v izolaci. Je to pro něj ale to nejhorší, co si mohl představit, ale život dostal přednost před zábavou.

„Teď jsem doma, snažím se pokud možno vyhýbat velkým akciím,“ svěřil se pro TN.cz.  Pan profesor mi řekl, ať nechodím moc mezi lidi. Tak nechodím do společnosti,“ prozradil i příčinu. Očividně ale z toho radost nemá. „Co doma? Jsem v důchodu, pro mě je největším odpočinkem, když mám hezké představení,“ postěžoval si stále oblíbený herec zejména z komediálních rolí a scének z jeho vystoupení. Poté, co se po covidových omezeních opět rozběhl společenský život a představení, byl mezi prvními, kdo začali účinkovat. Doplatil však na to zhoršením zdraví, což hraničilo až s ohrožením života.

Na to, jak se loni před Vánocemi ocitl v nemocnici na JIS-ce, vzpomíná s hrůzou a pokorou dodnes. „Bylo to tak vážné, že jsem byl opravdu pokakaný strachem a loučil jsem se s životem. Byl jsem kandidát na mrtvolu. Beru to jako vážné napomenutí a druhou šanci od toho tam nahoře. Už se nikam nepoženu. Hlavní je, že i ve svém věku mohu dýchat a žít, “ vyjádřil se s pokorou. Jeho problémy s dýcháním se ale stále zhoršují. Jen za první pololetí byl kvůli tomu v nemocnici na kyslíku a infuzi alespoň čtyřikrát. Své 85. narozeniny ale oslavil v červenci tak, jak se má. Pokud se chce dožít i devadesátky, musí si dávat na sebe pozor a šetřit se.