Smutný konec nevyléčitelně nemocné herečky! Někdejší hvězdu komedií už nebaví žít…

Na skvělou komediální herečku Christinu Applegate (52), známou například ze seriálu Ženatý se závazky, sesílá od roku 2008 osud těžké zkoušky. Tehdy jí oznámili, že má rakovinu prsu. Pro jistotu ale podstoupila oboustranné odstranění prsou a později si nechala odstranit i vaječníky a vejcovody. Rakoviny se sice zbavila, ale v roce 2021 jí diagnostikovaly autoimunitní onemocnění – roztroušenou sklerózu. Život osob s tímto postižením má svá úskalí, ale neznamená to, že nemůže být šťastný. Christina se snaží nemoc překonávat humorem, ale má i těžké chvíle.

‚Aktuálně se americká herečka v podcastu upřímně rozmluvila o tom, jaké je to existovat s roztroušenou sklerózou. Přiznala, že trpí depresemi a nebaví ji už ani žít. Boj s tímto onemocněním, při kterém vlastní imunitní buňky napadají mozek a míchu vede k symptomům jako je ztuhlost svalů, problémy s chůzí a mluvením.

Podporu našla u své kolegyně Jamie Lynn Sigler, se kterou spustili v březnu podcast s názvem MeSsy. V nejnovější epizodě otevřeně promluvila o depresi, která ji sužuje. „Nebaví mě žít. Nebaví mě to. Už mě nebaví věci,“ zoufala si Applegate ze své situace a dodala, že je „velmi rozzlobená na svou nemoc“. Kolegyně ji utěšovala, ale přiznala, že je těžké žít v těle se zdravotním postižením. Christina zmínila své vystoupení na udělování cen Emmy v lednu, kdy ji na pódium přivedl moderátor Anthony Anderson. „Byl to nejtěžší den v mém životě,“ uvedla.

„Momentálně jsem v depresi, jakou jsem myslím nepociťovala už léta. Nikdy není dobrý den, máš jen pos*ané dny. Bez pomoci nesejdeš schody, máš problém se osprchovat, cítíš se osamělá. Fakt mě to nebaví,“ dala najevo svou nechuť ze života. Chystá se k psychoterapeutovi, kterému se vyhýbá od té doby, co jí stanovili diagnózu RS, aby se tam nerozplakala. Cítí se pohodlněji, když si se smíchem ze sebe utahuje. Kolegyně jí ale poradila, že někdy je dobré si i poplakat a snad odborník dokáže zmírnit i její psychické trápení, když už to fyzické nikdo vyléčit nedokáže.