Smutná zpráva otřásla světem: Michael Flatley, zakladatel Lord of the Dance, má rakovinu

Zakladatel show Lord of the Dance Michael Flatley (64) bojuje s agresivní formou rakoviny. Na sociálních sítích to oznámil jeho tým. Legendární tanečník podstoupil operaci a zůstává v péči lékařů.

Není známo, o jakou formu rakoviny se jedná a zda je to opět rakovina kůže, kterou tanečníkovi diagnostikovali v roce 2003. To, že měl maligní melanom (nádor z pigmentových buněk), zmínil Flatley poprvé v jednom z rozhovorů v roce 2015. O celé události informuje web CNN.

„Někdo z mého okolí si tehdy všiml, že mám divnou hnědou pihu na obličeji. Sám jsem se tím nikdy nezabýval, nenapadlo mě to. Zašel jsem k lékaři a ten mi oznámil, že kdybych přišel jen o několik týdnů později, už by mi nemohl nijak pomoci,“ popsal zakladatel taneční skupiny.

Diváky milovaná irská show Lord of the Dance, která loni slavila svým světovým turné 25 let na scéně, je fenoménem a nejnavštěvovanějším tanečním představením všech dob. Dosud ji v šedesáti zemích na pěti kontinentech zhlédlo přes 60 milionů diváků.

„Drazí přátelé, chtěli bychom s vámi sdílet něco velmi osobního, Michaelovi Flatleymu byla diagnostikována agresivní forma rakoviny. Podstoupil operaci a je v péči excelentního týmu lékařů,“ napsali kolegové zakladatele světového fenoménu Lord of the Dance v příspěvku na Instagramu k černobílé fotografii Michaela Flatleyho stojícího na pláži a dívajícího se na moře.

Tento tanečník, který se narodil v Chicagu irským rodičům, se stal hvězdou po soutěži Eurovize v roce 1994, kdy svým sedmiminutovým vystoupením „Riverdance“ během přestávky show nadchl diváky a zpopularizoval irský tanec po celém světě.

Zdroj: CNN.com, wikipedia, Instagram