Slzy vám potečou proudem. Poslední rozloučení zveřejnili přátelé Rachel, Phoebe i Ross! 

Necelé tři týdny po nečekaném, příliš brzkém odchodu Matthewa Perryho na věčnost, našli jeho kolegové ze seriálu Přátelé sílu vyjádřit se k této tragédii veřejně. No sociální síti zveřejnil jako první své vyznání Matt LeBlanc, Perryho seriálový spolubydlící Joey. Jako druhá se vyjádřila jeho seriálová manželka Monica, tedy Courteney Cox. O den později se přidali zbylí tři.

Ve středu večer se jako třetí v pořadí vyznala bláznivá Phoebe, tedy Lisa Kudrow. Vzpomněla na moment, jak se rozhodlo o natáčení seriálu a jak byl Matt stmelovací prvek mezi šesticí vybraných herců. „Navrhl jsi, abychom si zahráli poker, a postaral ses o to, aby to byla zábava, když jsme se zpočátku sbližovali. Děkuji ti za to. Děkuji ti za to, že jsem se na něčem, co jsi řekl, tak moc smála, až mě bolely svaly a po tváři mi tekly slzy KAŽDÝ DEN. Děkuji ti za tvé otevřené srdce v šestistranném vztahu, který vyžadoval kompromisy. A hodně „mluvení“. Děkuji ti za to, že ses objevil v práci, když ti nebylo dobře, a pak jsi byl naprosto skvělý. Děkuji ti za nejlepších 10 let, jaké člověk může mít. Děkuji, že jsi mi důvěřoval. Děkuji ti za všechno, co jsem se díky tomu, že jsem tě znala, naučila o LÁSCE. „Děkuji ti za čas, který jsem s tebou mohla žít, Matthew,“ vypsala v krásném vyznání.

Snad nejvíc čekali lidé na vyjádření Jennifer Aniston, kterou údajně skon Perryho velmi vzal. Až tak, že se uzavřela do sebe as nikým nekomunikovala. V jejích slovech cítit hlubokou bolest, ale i hlubokou lásku. „Ó, člověče, tohle se zařízlo hluboko… Rozloučení s naším Mattym bylo šílenou vlnou emocí, jakou jsem ještě nikdy nezažila. Všichni někdy v životě zažijeme ztrátu. Ztrátu života nebo lásky. Schopnost skutečně vyhnout v tomto smutku vám umožní procítit chvíle radosti a vděčnosti za to, že jste někoho tak hluboce milovali. A my jsme ho hluboce milovali. Byl součástí naší DNA. Vždy nás bylo šest. Byla to vyvolená rodina, která navždy změnila směr toho, kým jsme a jaká bude naše cesta. Matty totiž věděl, že rád rozesmívá lidi. Jak sám řekl, pokud neslyšel „smích“, myslel si, že zemře. Jeho život na tom doslova závisel. A člověče, právě to se mu dařilo. Rozesmál nás všechny. A to pořádně. V posledních týdnech jsem si prohlížela naše vzájemné textové zprávy. Smála jsem se a plakala a pak se opět smála. Budu si je uchovávat navěky. Našla jsem jednu esemesku, kterou mi jednoho dne z ničeho nic poslal. V té zprávě píše Matt Jennifer, že měl skvělý den díky tomu, že se mu podařilo ji rozesmát.

Jako poslední našel vhodná slova na to nejtěžší rozloučení David Schwimmer, tedy seriálový Ross. „Matty, děkuji ti za deset neuvěřitelných let smíchu a tvořivosti. Nikdy nezapomenu na tvé dokonalé načasování a podání vtipu. Dokázal jsi vzít hotový dialog a ohýbat ho podle své vůle, čímž si vytvořil něco tak originálního a nečekaně vtipného, ​​že to stále udivuje. A měl jsi srdce. Bylo štědré a podělil ses o něj s námi, takže jsme mohli vytvořit rodinu ze šesti neznámých lidí,“ napsal kamarádovi s dojímavou představou Matta v nebi.