Skandál olympijského vítěze: Za napadení expřítelkyně dostal mastnou pokutu. Ostrá reakce tenisty!

V posledních dnech opět ožila kauza kolem tenisty Alexandra Zvereva (26). Ten čelí obviněním své bývalé přítelkyně Brendy Patea, která tvrdí, že na ni během hádky fyzicky zaútočil. Soud nově rozhodl o tom, že Zverev musí zaplatit pokutu ve výši 450 tisíc eur. K celé situaci se už stihl vyjádřit i samotný sportovec, který byl z rozhodnutí pořádně naštvaný.

K napadení mělo dojít v roce 2020, kdy spolu dvojice chodila. Patea však po jejich rozchodu tenisty obvinila z toho, že ji během hádky fyzicky napadl. Celý příběh řešil i soud, který nedávno nařídil Zverevovi, aby zaplatil pokutu ve výši 450 tisíc eur.

To se mu samozřejmě nelíbilo a jeho právník oznámil, že se proti rozhodnutí odvolají. K celé situaci se nakonec vyjádřil i samotný Zverev. Ten se představil na turnaji v Paříži, kde si po vítězství ve druhém kole nebral ubrousek před ústa.

„Je to absolutní hloupost. Každý, kdo má byť jen průměrné IQ ví, o čem celý tento případ je,“  řekl tenista, který na turnaji skončil po prohře s Řekem Tsitsipasem. 

Trestní příkaz, který dostal Zverev, využívají soudy v Německu k tomu, aby případy, které to umožňují, byly vyřešeny předtím, než začne soudní proces. Vzhledem k tomu, že olympijský vítěz z Tokia pokutu zaplatit nechce, se mu ale zřejmě nevyhne.