Skandál na Lvech: Manžel Pauhofové zvolil nevhodný doplněk – vlaječku Palestiny. Hámas prý ale nepodporuje

Nebylo by to pořádné předávání cen bez pořádného skandálu. O ten postaral manžel slovenské herečky Táni Pauhofové, hudebník Jonatán Pastirčák. Zatímco Táňa oblékla krásné stříbrné šaty s odhalenými zády, její manžel se svým oblečením snažil vyjádřit svůj politický názor. Ne každému se ale líbil a ne každý ho pochopil.

Pastirčák si totiž na klopu svého obleku připnul symbol vlajky Palestiny. Mezi ní a Izraelem právě teď probíhá válečný konflikt, který loni v říjnu rozpoutalo teroristické uskupení Hámas. Když se ho redaktoři časopisu Blesk zeptali, co ho vedlo k tomu, že si vlajku vzal na tak významný večer, odháněl je pryč slovy: „Nechte nás být! Neobtěžujte nás!“ píše časopis Blesk. Ani Tána prý nebyla schopna situaci vysvětlit a raději před novináři utíkala.

Pastirčákovi to ale stejně nedalo a napsal vyjádření na svůj facebookový i instagramový profil. V něm rezolutně odmítá, že by jakýmkoli způsobem podporoval Hámas. Jeho postoj prý vůbec nebyl pochopen správně. „Palestinská vlajka není vlajka hnutí Hamás. Chtěl jsem s ní vyjádřit podporu civilnímu obyvatelstvu Palestiny, o kterém se v českých a slovenských médiích hovoří velmi málo,“ píše hudebník, který se chtěl zastat hlavně nevinných žen a dětí.

Nesouhlasí s žádným násilím, ať už ho páchá jedna nebo druhá strana. Veřejnost ale zase nesouhlasí s tím, aby se takové věci řešily na takto významných večerech, jako bylo předávání cen Český lev. Stejný názor má i bývalý velvyslanec Martin Stropnický, který se momentálně v Izraeli nachází. Pastirčákovi doporučuje, aby si podrobně nastudoval historii, týkající se Izraele a Palestiny, píše časopis Blesk.

Zdroje: Blesk, Facebook, Instagram