Situace na Ukrajině zasáhla rodinu Makarenko: Mobilizace a válka jsou tady!

Taťána Makarenko má na Ukrajině celou svou rodinu. Na svých sociálních sítích se vyjádřila o tom, že její rodina je ve velkém nebezpečí. Ještě v létě byla se svou maminkou Lidijou po 16 letech navštívit rodnou Oděsu, dnes už se z ní ozývají výbuchy, píše Blesk.

Ve čtvrtek 24. února ráno se na Ukrajině změnilo všechno. Ruská armáda ji napadla a to zasáhlo i Taťánu Makarenko a její rodinu, která na Ukrajině žije. „Celá situace je pro mě velmi citlivá vzhledem k tomu, že mám celou rodinu na Ukrajině v Oděse, kde dnes ráno byly již zaznamenány výbuchy. S maminkou se snažíme se všemi spojit. Jsem v kontaktu s nevlastní sestrou z tátovi strany,“ svěřila se zdrcená Taťána.

Na Ukrajině byla vyhlášena kompletní mobilizace, proto se teď o svojí rodinu bojí ještě více. Nemůže je ani dostat do Česka, protože jsou hranice uzavřeny a není povolen odjezd ze země.

„Možná jsem naivně doufala, že na nejhorší nedojde, ale došlo… Ano, mám strach, mám strach, co všechno se bude dít, strach o všechny nevinné lidi, ale nechci, aby někdo litoval mě!“ vyjádřila se na svém Instagramu.

Zdroj: blesk.cz, Instagram