Sestřenice Juraje Jakubiska (†84) se o smrti dozvěděla od faráře na mši. O jeho zdraví měla mylnou představu

Anna Jenčušová (75) na svého milovaného bratrance a režisére Juraje Jakubiska (†84) vzpomíná jen v tom nejlepším. A přestože s ním byla v kontaktu téměř do konce jeho života, to, že umřel, se dozvěděla od faráře!

Pokud byl zrovna Juraj v regionu, bylo obvyklé, že u své sestřenice přespával. Trávili tak spolu dost času. Naposledy v Kojšově, kde se i narodil, byl ale před dvěma lety. A o tom, že jeden z jejích nejbližších lidí zemřel a není mezi námi, se podle webu Blesk dozvěděla Anna prostřednictvím faráře, na jehož mši se přišla podívat.

Anna pro zahraniční tisk promluvila i o tom, že rozhodně ještě nechtěl svou kariéru pověsit na hřebíček a měl velké plány! „Vždy, když přišel, tak se zastavil u nás, vzpomínali jsme na dětství. Přemýšleli jsme nad tím, že už jsme staří. Vyprávěl nám, co právě natáčí a co chystá,“ řekla podle serveru Čas.sk.

„Chtěl natočit velkofilm o Velkomoravské říši, o Svatoplukovi. Potom mu však začalo selhávat srdíčko a po operaci měl různé zdravotní problémy. Přišla pandemie a nemohl se kvůli zdravotnímu stavu očkovat. Covid také dostal, a když se zdravotní potíže zhoršovaly, musel od svých plánů odstoupit,“ dodala sestřenice.

Příčinu smrti ani ona netuší

O jeho smrti jsme informovali zde. „Ještě před třemi týdny jsem si s ním povídala, obci věnoval několik obrazů. V Kojšově se chystá vybudování jeho vzpomínkové místnosti spojené s galerií. Mluvili jsme o tom, že v září u nás bývá soutěž heligonkářů, tehdy by se mohl zastavit a prohlédnout si i galerii. Během našeho posledního rozhovoru se mi jevilo, že Juraj je v dobré formě,“ informuje o tom Blesk.cz s tím, že bohužel ani ona netuší jasnou příčinu jeho smrti.

Juraj Jakubisko zemřel v pátek při převozu sanitkou, ve které svůj boj o život prohrál. Pomoc mu zavolala jeho manželka Deana následně po té, co se měl jeho zdravotní stav extrémně zhoršit!

Zdroj: Blesk.cz, Čas.sk, redakce, Vipshow.cz