Sestra Meghan Markle požaduje, aby princ Harry vypovídal v soudním sporu proti své manželce

Zatím mimosoudní spor mezi Samanthou Markle a Meghan Markle probíhá jíž od roku 2017. Samantha v něm po své sestře požaduje odškodné ve výši 75 tisíc dolarů (v přepočtu 1,9 milionu korun) za pomluvu poté, co Meghan poskytla „nepravdivé“ informace o svém dětství v jednom z televizních rozhovorů.

Zdá se, že kontroverzní memoáry prince Harryho nejsou jediným sporem, kterému zamilovaná dvojice v současné době musí čelit. Vyplouvá na povrch, že i Maghan má ve svém životě škraloup a vztah s její sestrou je velmi vypjatý.

Stejný otec, jiná matka

Napjatá situace mezi dvěma sestrami se dostala na veřejnost až roku roku 2017, kdy Meghan Markle a princ Harry oznámili své zásnuby. Od té doby se mezi nimi nic nezlepšilo, ba naopak. Během následujících let se událo několik situací, které rivalitu mezi Meghan a Samanthou ještě víc vyostřily. Meghan Markle měla například v minulosti říct, že je jedináček, což se Samathy velmi dotklo. Vévodkyně zřejmě vycházela z faktu, že mají sice stejného otce, ale každá z nich má jinou matku.

Tučné odškodné

Podle informací deníku DailyMail Samantha Markle vyzvala vévodu ze Sussexu, aby složil přísahu a v celé věci svědčil proti své manželce Meghan Markle. Samantha se chystá předložit podklady potvrzující to, že následkem Meghaniny pomluvy byla zničena její pověst. Samantha se nechala slyšet, že byla kvůli různým prohlášením její sestry vystavena ponížení a nenávistnému chování svého okolí. Proto mimo doznání své sestry žádá i tučné odškodné, a to ve výši 75 tisíc dolarů.

Meghan obvinění odmítá

Samantha dále žádá, aby její sestra Meghan den před výpovědí poskytla rozhovor a v tomto případu učinila osmatřicet dalších přiznání. Jedním z nich má být prohlášení, v němž má sdělit, že Královna Alžběta II. a král Charles III. nejsou rasisté. Meghan však veškerá obvinění odmítá a chce, aby byl případ v plném rozsahu zamítnut.

Zdroj: DailyMail