Šaty princezny Diany se prodaly za astronomickou sumu! Padne vám brada

Společenské šaty z vyšívaného sametu s nařasenou sukní, které měla britská princezna Diana oblečené v roce 1985, se na dražbě v Hollywoodu prodaly za jedenáctinásobek předpokládané ceny.

Jak v pondělí informovala agentura DPA, šaty se vydražily za rekordní částku 1,148 milionu dolarů, tedy zhruba 25 milionů korun. Odborníci dříve jejich cenu odhadovali na 100 000 dolarů. Diana, princezna z Walesu, měla tyto dlouhé šaty oblečené v roce 1985, kdy byla se svým tehdejším manželem Charlesem (současným britským králem Karlem III.) na návštěvě v Itálii. Objevila se v nich i o rok později na koncertě Vancouverského symfonického orchestru.

Šaty se sametovým bohatě vyšívaným živůtkem a organzovou sukní s padlým pasem vytvořily v ateliéru módního návrháře Jacqua Azaguryho. Tento tvůrce marockého původu vytvořil pro princeznu Dianu i několik dalších kreací. Na dražbě oblečení známých lidí, kterou v Hollywoodu organizovala společnost Julien’s Auctions, se prodala také Dianina světle růžová šifonová halenka s volánovým límcem, mašlí a jemnými záhyby. Princezna ji měla oblečenou, když královskému fotografovi lordu Snowdonovi pózovala na oficiální zásnubní portrét. Tuto halenku, navrženou tehdy ještě neznámými módními návrháři Davidem a Elizabeth Emanuelovými, získal její nový majitel za 381.000 dolarů, což je téměř čtyřnásobek původního odhadu 80.000 dolarů.