Rozčilený Rychtář nedorazil na premiéru: „Nedopadlo by to dobře. Syn na premiéru vyrazí, ale do krematoria ne!“

4. května proběhla v pražském kině Lucerna slavnostní premiéra minisérie Iveta, která pojednává o zpěvačce Ivetě Bartošové (†48). Zatímco její syn Artur Štaidl (25) i sestra Ivana (56) na akci dorazili, vdovec Josef Rychtář (64) nebyl ani pozván, a proto se na místě neukázal.

Zajímavé přitom bylo, že to on musel dát povolení k natočení této série, společně se zbytkem její rodiny. „Souhlas jsem dal a věřím, že to bude natočené hezky a především objektivně. Rozhodně mi bylo slíbeno, že to nebude nic bulvárního. Nicméně, nechám se překvapit,“ prozradil pro web Extra.

Jak se však svěřil, to, že nebyl pozván, mu vůbec nevadilo. Údajně by totiž stejně nepřišel. „Nepozvali mě a popravdě řečeno mi to vůbec nevadí. Já bych tam stejně nešel,“ řekl pro deník Aha!.

Dodal dále, že by si na místě určitě promluvil s jejím synem a sestrou, a to by nedopadlo dobře. „Určitě bych pozdravil Artura a on by mi možná neodpověděl. A také bych se ho určitě zeptal na to, proč se za těch osm let od Ivetiny smrti neozval. To ho nezajímá, jaké byly poslední dny jeho maminky?,“ svěřil se.

Také o sestře Ivaně promluvil. „Té bych se zeptal, proč s ní Iveta odmítala komunikovat a v žádném případě ji nechtěla pustit k nám domů do Uhříněvsi. Iveta o Ivaně nechtěla po celou tu dobu, co jsme byli spolu, ani slyšet. Tak by mě zajímalo, proč. Mně to říct ani náhodou nechtěla,“ řekl.

Rychtář také zkritizoval, že ani jeden z nich se nepřišel s Ivetou rozloučit do krematoria, ale na premiéru snímku si vyrazili. „To nikdy nepochopím. V Lucerně se producírovali, dát Ivetě sbohem u rakve to ale ne. Prostě je za všech okolností dobře, že jsem v té Lucerně nebyl! Nedopadlo by to dobře,“ dodal.

Zdroj: Aha!, extra.cz