Rozálie Havelková o útěku od slavné rodiny do cirkusu: „Lidi se na mě tvářili, jako že jsem ten protekční spratek“

Dá se říct, že měla dcera mistra swingu Ondřeje Havelky kariéru v branži tak trochu předurčenou. Rozálie Havelková se ale rozhodla udělat si to po svém! Ve svých devatenácti letech utekla od slavné rodiny a namířila si to přímo do cirkusu. O tom, jaké pro ni byly začátky v cirkusu, se rozpovídala pro DVTV.

Proč právě cirkus? Pro Rozálii to byl zkrátka životní sen a když se naskytla příležitost, nenechala si ji utéct. „Byla jsem tím očarovaná, dokonce jsem se někde zmínila, že bych tam klidně i jen klaunům zašívala spodky, a nakonec se ozval Petr Forman a řekl, že jeho kamarád hledá lidi do belgického cirkusu, tak jsem jela,“ přiznala umělkyně. „Byl to útěk, ale zároveň to bylo takový osvobozující. A už teď znovu přemýšlím, že tam zase zdrhnu,“ dodala.

„V cirkusu jsem lásku ke zpěvu a swingu zase objevila,“ míní Rozálie

„V jistou chvíli jsem začala cítit, že se na mě lidi tváří, jako že jsem ten protekční spratek, a přestala jsem si věřit a užívat si tu samotnou práci. A v tom cirkusu jsem tu lásku ke zpěvu a swingu zase objevila a také to, že to dokážu sama za sebe,“ svěřila se Havelková. Sama ale dodala, že pro ni začátky nebyly vůbec jednoduché.

„Představte si slečinku z dobré rodiny z Prahy, která přijede do zaprášeného hangáru plného bordelu a zazimovaných maringotek a prachu a ze dne na den má začít stavět šapitó. A nikdo jí vlastně neřekne, jak se to dělá, protože to všichni berou jako úplnou samozřejmost. Tak to bylo takový drsný, ale strašně mě to otužilo a myslím si, že to pro mě bylo dost důležitý,“ svěřila se Rozálie. 

V cirkuse to pro ni ovšem nebyly jen pracovní povinnosti. Prozradila na sebe, že tam dokonce měla i románek, který již bohužel skončil. Z nevydařeného vztahu ale načerpala inspiraci pro svou novou hudební desku, kterou nazvala Korzetiér. „Nebyl to žádný tyran a usurpátor, jen takový lehký citový vyděrač a velmi šikovný korzetiér,“ dodala zpěvačka nakonec.

Zdroj: DVTV, Blesk