Ross má už 55! A vypadá úplně jak v první části Přátel

Psal se rok 1994, kdy odstartoval fenomén s názvem Přátelé. Kromě jiných proslavil seriál i Davida Schwimmera, který měl na začátku 28 let. Poslední část se odvysílala o rovných 20 let později.

David Schwimmer se narodil 2. listopadu 1966 v New Yorku. Jeho rodina se později přestěhovala do Los Angeles, kde jako 10letý získal první hereckou zkušenost v představení Popelka. Potom začal chodit na herecké kurzy a vyhrával ceny na shakesperovských festivalech. 

Po přestěhování se do Beverly Hills sice pomýšlel na kariéru doktora, ale zapsal se na školní hodiny herectví a po skončení střední školy se rozhodl věnovat právě herectví. Rodiče však vyžadovali, aby šel na univerzitu, a tak nejprve studoval. 

Koncem 80. let debutoval v televizi, ale průlom v jeho kariéře přišel až se sitcom Přátelé. Ten odstartoval v roce 1994 a vysílal se 20 let. David ztvárnil paleontologa Rosse Gellera, který pracoval v muzeu a později začal vyučovat na univerzitě. Na začátku éry přátel měl herec 28 let. 

První hlavní roli dostal v roce 1996 po boku Gwyneth Paltrow ve filmu Smuteční host. Potom hrál ve snímcích jako Šest dní, sedm nocí, Nadaný žák, Vzpoura, Duane Hopwood, Nic než pravda. Zahrál si v seriálech Larry, kroť se, Terapie online, American Crime Story, Will a Grace, Intelligence. Uplatnil se i v dabingu, například u animovaných filmů Madagaskar. 

Kromě herectví se Schwimmer zabývá také režií a producentskou činností.

Zdroj: Wikipedia, Twitter