Rok a půl po smrti mu splnili jeho přání! Co udělali s urnou Josefa Abrháma?

Rok a půl po smrti se milovaný herec Josef Abrhám (†82) dočkal důstojného odpočinku.

Fanoušci konečně mohou hvězdě Nemocnice na okraji města kde zapálit svíčku a položit květiny. Jeho syn Josef Abrhám ml. (46) nechal ve vší tichosti položit urnu s otcovým popelem do hrobu v jeho rodných Kunovicích. Přesně tak si to herec přál. Chtěl se vrátit do rodného kraje a spočinout vedle svých rodičů a sestry Eleny. Abrhámová sestra Boca (89) bohužel při tom být nemohla.

Filmová historička a překladatelka je totiž již několik let upoutána na lůžko. Je však šťastná, že má její bratr konečně klid. „Říkali mi, že Pepu uložili k našim rodičům. Byla jsem už ve čtyři ráno vzhůru, protože jsem měla v hlavě plno myšlenek. Teď si v posteli dívám fotky rodičů a teď vím, že tam mají i Pepu,“ svěřila se deníku Aha! Abrhámova sestra Božena. „Je tam i naše sestra Elena a jednou tam budu i já,“ konstatovala věcně.

Smutečního aktu se zúčastnili lidé z Kunovic. „Jsem rád, že Pepík je zpátky doma. Raději než na hřbitově bych ho rád viděl živého a zdravého,“ přiznal hercův spolužák Bohumil Švábik. „Zažili jsme spolu velmi pěkné časy. V jejich cihlárně vyráběli tašky na střechy az té hlíny jsme později dělali různé figurky, které se pak vypálily,“ dodal pan Bohumil. Herecká legenda a hvězda české kinematografie Josef Abrhám konečně našel svůj klid.