Richard Krajčo doplatil na velký zápřah

Na své příliš velké pracovní nasazení doplatil známý český herec, zpěvák a skladatel Richard Krajčo (46). Skloubit jeho pěveckou a hereckou kariéru, zároveň být frontmanem kapely Kryštof, bylo už zjevně nad jeho síly. Před pár lety se najednou spustily jeho psychické problémy a přiznal, že měl chuť se vším skončit. Panickou ataku zažil i nedávno během taneční soutěže.

Už léta se Richard Krajčo drží na nejvyšších příčkách popularity a má na kontě mnohé megahity, včetně spolupráce s Karlem Gottem. Oblíbenost mezi fanoušky se nyní potvrdila i jeho třetím místem ve Zlatém slavíkovi v mužské kategorii i ve skupinách. Vybralo si to ale svoji daň v rámci jeho psychiky. Když byla jeho popularita na vrcholu, objevil se u něj první panickou ataku. Bylo to v roce 2015 a ten nejsilnější přišel na jednom bratislavském koncertě, až měl chuť vše okamžitě zabalit.

„Začalo to asi 7 až 8 let dozadu. V tom největším pracovním vytížení, které jsem v té době zažíval. Asi to nejvíc pramenilo z toho stresu a přepracování,“ uvedl pro eXtra.cz a pořádně tím překvapil. Snad nikdo nečekal, že právě on se zlomí, na první pohled byl vždy velmi sebevědomý. Rozhodně by nikomu ani nenapadlo, že je na tom psychicky špatně během natáčení taneční soutěže, ale i tehdy ho propadla panická ataka a nakonec byl možná i rád, že se v soutěži dlouho neohřál.

Na ten nejsilnější atak vzpomíná nerad. „Bylo to před koncertem v Bratislavě, bohužel jsem ten sál opustil s tím, že už nebudu hrát. Že už se tam prostě nevrátím, že tím to pro mě skončilo. Bylo to pro mě něco nového, zvláštního, něco, co jsem nedokázal uchopit „Popsat, nějak se s tím vypořádat. Od té doby se ale právě stalo to, že jsem se pokoušel s tím seznamovat a brát to jako součást,“ svěřil se se svým způsobem vyrovnávání s problémy a zároveň přiznal, že odbornou pomoc nevyhledává. Zda je to správné rozhodnutí je ale sporné, zůstává věřit, že se jeho stav nebude zhoršovat.