Richard Krajčo a jeho manželka získali kostel od církve a zrekonstruovali ho. Nyní je možnost vidět toto výstřední místo na vlastní oči

Kostel sv. Petra a Pavla v Chotěvicích získali manželé Richard a Karin Krajčovi od církve. Jejich záměrem bylo udělat z kostela netypické spojení starého i novodobého umění. Nyní můžeme jejich práci vidět na vlastní oči.

K záchraně kostela se manželský pár rozhodl, aby zachoval svůj původní účel. Richard Krajčo pořádal spoustu charitativních projektů, kde veškeré získané prostředky šly právě na záchranu kostela.

Byly také pořádány aukce různých předmětů, kde například Krajčovým pomohla i vdova po Karlu Gottovi, když jim darovala do aukce sako po Karlu Gottovi, jak jsme psali v tomto článku.

Nyní se manželé Krajčovi rozhodli kostel zpřístupnit veřejnosti, a to na každý prázdninový víkend. Že je to místo opravdu netypické a bizární, se můžete přesvědčit sami. K vidění je zde řada zvláštností, jako například Mona Lisa se sluchátky, nebo komiksové postavy jako Bart Simpson, Kačer Donald či Mickey Mouse. U stropu můžeme vidět zavěšeného Spidermana.

„Byl to náš záměr hned od začátku. Chtěli jsme, aby kostel byl zajímavý i jinak, aby lákal širokou veřejnost a lidé měli důvod se do něj přijít podívat nejen pro to, že ho opravují Krajčovi, ale také kvůli tomu, že je něčím neobvyklý. Barvy kostel rozsvěcují, dávají mu jinou energii,“ sdělila Karin Krajčo pro Deník.

Na podpoře při zprovoznění kostela se podílí také Leoš Mareš, Jaromír Jágr či Lucie Bílá, kteří přispívají na renovaci obrazů křížové cesty.

V pamětní knize kostela se ale našli i kritici, podle kterých je to zneuctění starého umění.

Zdroj: Deník.cz, Instagram