Režisérka Špátová o posledním natáčení s Gottem: Karel si nikdy nestěžoval. Vždy jsme se loučili, jako kdyby to bylo naposled

Režisérka Olga Malířová Špátová, která je tvůrkyní filmu o Karlu Gottovi, prozradila, jaký byl mistr poslední dny před tím, než zemřel. Navíc se příznivci Gotta dočkají speciálního bonusu. V létě se dostane na pulty obchodů DVD, jež bude obsahovat skoro hodinu materiálu, který ve filmu nebyl.


Režisérka Olga Špátová byla po boku Karla Gotta při natáčení filmu, a to v dosti intimních chvílích. Gott v tu dobu bojoval s rakovinou a pomalu se loučil s fanoušky i rodinou, a to s humorem a moudrými slovy.

Do dokumentu se samozřejmě nevešlo všechno, a tak bude v létě vydáno DVD s dalšími záběry, které diváci ještě neměli šanci spatřit. „Je to 13 až 14 scén,“ řekla Špátová, dle které panovala mezi všemi účastníky důvěra. „Pro mě bylo velmi důležité, že oba (Karel a Ivana Gottovi) film chtěli a spolupracovali,“ dodala pro TN.cz.

I přesto bylo velmi překvapující, jak moc nechal Gott nahlédnout kamery do svého soukromí, navíc když se mnohdy musel ukázat jako obyčejný pacient nemocnice a ve slabých chvílích. „Neobával se mě vzít do velmi křehkých situací, například do nemocnice. Velice si ho za to vážím. Věděl, že jsou lidé nemocní a prožívají stejnou diagnózu, odcházejí jim rodinní příslušníci, a tak by je svým postojem mohl posílit,“ popsala svůj obdiv ke slavíkovi.

Poslední týdny jeho života se natáčelo třikrát nebo čtyřikrát. Gott si prý vůbec nestěžoval. Režisérka se prý vždy s Karlem loučila, jak kdyby se viděli naposledy. Navíc se i společně dívali na natočený materiál, aby zhodnotili výsledek. Jak Olga prozradila Českému rozhlasu, chtěla natočit pravdivý film.

A musíme uznat, že Gott byl zkrátka hrdina, který myslel i na své fanoušky.

Zdroj: TN.cz, Instagram, Český rozhlas