Režisér nevyloučil další natáčení Policie Modrava. Hlavním problémem je nedostatek námětů!

Před několika týdny se diváci úspěšného seriálu policie Modrava ponořili do slz. Režisér oznámil konec natáčení dalších dílů. Všechny to mrzelo a nejvíce samotné herce, kteří se dlouhé roky na natáčení podíleli. Režisér Modravy má na kontě má filmové hity, jako jsou Vítr v kapse, Kamarád do deště, Byl jednou jeden polda nebo úspěšný seriál Policie Modrava.

Jaroslav Soukup je úspěšný český režisér a scenárista, který strávil posledních 13 let tvorbou seriálu Policie Modrava. Před nedávnou dobou oznámil, že se nové díly Modravy natáčet nebudou. Podle něho je seriál na vrcholu a není co více točit, aby se zachovala jistá úroveň. „Poslední série byla dokonce nejlepší mezi našimi televizemi. Ale radši přestanu točit, dokud je seriál na vrcholu,“ prozradil ve svém nedávném rozhovoru pro Český rozhlas. To zklamalo nejen samotné fanoušky, ale i herce. 

V hlavních rolích se objevuje Soňa Norisová, Jaroslav Satoranský a Filip Tomsa. Tři profesionální kriminalisté, kteří se snaží objasnit šumavské vraždy. A většině se jim to povede. Jaroslav Soukup v rozhovoru potvrzuje, že role si obsazoval sám. „To byla věc režiséra, že si herce musel najít. Vůbec bych to nesvěřil žádný castingový agentuře. Celý proces mi trvá většinou dva měsíce.“ Důležitá byla i lokace.

Název seriálu byl daný, a lokaci režisér měnit nechtěl. Přiznal, že k Šumavě má velmi blízko a pokud by se netočilo zrovna tady, tak by se netočilo nikde „Já mám k Šumavě blízký vztah a věděl jsem, co chci. Tak jsem řekl, že buď Šumava, nebo nic. A myslím, že neotřelé vyšetřovací postupy, paralelní linie, a právě ta pravdivost prostředí seriálu pomohla a diváci to ocenili.“

Následně režisér doplnil, že nevylučuje možné natáčení dalších dílů, problém je ale nedostatek námětů a obava, že by se seriál mohl zničit. „Sice bych se novým dílům nebránil a klidně bych je točil, ale nejsou dobrý náměty,“ uvedl ve svém rozhovoru pro Český rozhlas.

Pomohou diváci, kteří by mohli vymyslet, co by v oblíbené detektivce chtěli vidět? 

Zdroje: Český rozhlas, Redakce