Putin jako milující otec? Kdo jsou jeho dcery a co dnes dělají?

I přesto, že se v dnešní době stále mluví o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi (69), se toho o něm a jeho osobním i rodinném životě vlastně neví mnoho. Putin si totiž své soukromí vždy velmi střežil. Jeho činy sice mluví za vše, ale například počet jeho dětí dosud není úplně znám. Tyto informace totiž nikdy nebyly oficiálně potvrzeny.

Putin své děti nikdy veřejně nepřiznal, ačkoli média již léta spekulují a informují o dvou dcerách, které měl Putin se svou bývalou manželkou, a dokonce o tom, že jeho přítelkyně měla v roce 2015 další dceru.

Jedna z nich, Katerina Tichonová, si podle všeho buduje veřejný profil a loni byla spatřena, jak vystupuje na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru v Rusku. Stejně jako v případě jejích dřívějších mediálních vystoupení ji však nikdo výslovně nespojoval s Putinem, informoval web Insider.

Putin měl dvě dcery z prvního manželství s bývalou letuškou Ljudmilou Škrebněvovou, s níž byl ženatý tři desetiletí až do rozvodu v roce 2013. Jejich dcery se jmenují Maria a Jekatěrina. Maria se narodila v Leningradě v roce 1985 a Jekatěrina se narodila v Německu v roce 1986, kde rodina žila v době, kdy její otec pracoval pro KGB.

„Ne všichni otcové se ke svým dětem chovají tak láskyplně jako on,“ uvedla Ljudmila v citaci na Putinových vládních internetových stránkách. „A on je vždycky rozmazloval, zatímco já jsem byla ta, která je musela ukázňovat.“

Maria vystudovala biologii a medicínu v Moskvě, zatímco Jekatěrina vystudovala asijská studia. Obě dívky navštěvovaly univerzitu pod falešnou identitou.

Šestatřicetiletá Maria pracuje jako lékařka a žije v Moskvě se svým nizozemským manželem Jorritem Faassenem.
Maria a Faassen mají údajně dítě. Putin v roce 2017 řekl, že je dědečkem.

Jekatěrina mezitím údajně žije na vysoké noze, bydlí v přepychových bytech a získala majetek. Nyní jí je 35 let, je vynikající akrobatickou tanečnicí a zastává vysokou pozici na své mateřské Moskevské státní univerzitě. Kateřina se v roce 2013 provdala za ruského miliardáře Kirilla Šamalova. Pár se však v roce 2018 rozvedl a v rozvodovém řízení vyšlo najevo, že jejich majetek dosahoval hodnoty 2 miliard dolarů, tedy v přepočtu asi 45 miliard českých korun.

V současné době nejsou k dispozici žádné oficiální fotografie žen.

Nakonec se objevily zvěsti, že Putin má třetí dceru s přítelkyní a bývalou ruskou gymnastkou Alinou Kabajevovou. Dítě ani vztah s Kabajevovou však nebyly potvrzeny.

Zdroj: businessinsider.com