První Vánoce bez královny Alžběty II: Král Karel III. nepozval Harryho a Meghan!

Královo důstojné mlčení neznamená, že nemá soukromý názor na nový dokumentární seriál prince Harryho a jeho manželky Meghan. O tom, co si myslí o seriálu Netflixu, svědčí i to, že nepozval svého syna Harryho a jeho ženu na rodinné Vánoce do Sandringhamu. Král Karel III. se tak chce během svátků vyhnout nepříjemným situacím. Jedná se přece o ryze soukromé setkání, které má být vzpomínkou na královnu Alžbětu II. Podle expertů se jedná o jasný náznak ponížení, který král s rodinou této dvojici vyslal.

Letošní Vánoce budou pro královskou rodinu opravdu smutné. Budou totiž první bez milované maminky, babičky a především královny Alžběty II. Od roku 1952, kdy se po smrti svého otce stala královnou, Alžběta hostila celou svou rodinu na soukromém rodinném sídle Sandringham. Letošní rodinnou oslavu pořádají král Karel III. a královna choť Camilla, kteří pozvali celou rozvětvenou rodinu, píše deník Metro. Na dva členy rodiny však „zapomněli“.

Na tuto událost nepozvali prince Harryho a jeho ženu Meghan, kteří na rodinu neustále útočí v nově vydaném dokumentu společnosti Netflix. Král se spolu se svou ženou obává, že by Harry a Meghan svou přítomností zkazili vánoční atmosféru a vyvolali další napětí mezi příbuznými. Princ a princezna z Walesu přijedou do Sandringhamu s dětmi Georgem, Charlotte i Louisem.

Také Zara a Mike Tindallovi (dcera královy sestry, princezny Anny, a její manžel) a Camilliny děti, Tom Parker-Bowles a Laura Lopes s rodinami, jsou pozváni, a dostaví se na toto rodinné setkání. Pozván byl také princ Andrew, další v současnosti kontroverzní postava britské královské rodiny. Tím, že dostal pozvání princ Andrew, bratr krále Karla III., ale jeho vlastní syn ne, se podle expertky jedná o gesto jasného ponížení a pokus o zesměšnění Harryho a Meghan před celou rodinou, uvádí web Sot.

Přijedou také princezna Anna, princ Edward s manželkou Sophií a dcery prince Andrewa, princezny Beatrice a Eugenie se svými manžely a dětmi. Harry a Meghan se sice rodinné oslavy nezúčastní, ale budou oficiálně pozváni na korunovaci, která se uskuteční 6. května příštího roku. Není však jisté, zda královo pozvání přijmou. Od královské rodiny prý očekávají veřejnou omluvu a dokud ji nedostanou, není pravděpodobné, že by se zúčastnili jakékoliv společenské akce, uvádí Mirror.

Vánoce mají být obdobím klidu, proto jej přejme i královské rodině, která má za sebou perný rok.

Zdroje: Metro, Mirror, Sot