Provokatér Kazma: Napálil naši hereckou elitu a na karlovarský festival protlačil svůj nový tajný film

Kamil Bartošek, jinak známý jako Kazma, se zase postaral o pořádný poprask. Až to trochu zavání stížnostmi a žalobou. Dokonce i samotný moderátor na úterní tiskové konferenci přivítal novináře slovy: „Smrdělo to hned, ne?“ citují Kazmu Novinky.cz. Konferenci svolala společnost Bontonfilm k novému filmu Tajný zákop. Místo filmu ze druhé světové války a herců však přišlo zcela něco jiného.

Film už byl avizován společností Bontonfilm ještě před začátkem festivalu, takže všichni přítomní očekávali Jiřího Bartošku, Jiřího Langmajera, Ondřeje Sokola, Kryštofa Hádka a Hynka Čermáka, jak budou povídat o natáčení filmu, ve kterém si oblékli uniformy nacistů, píše časopis Blesk. Jenže místo toho se objevil Kazma, rozhazoval dolarovky a představil svůj nový projekt.

Jedná se o film ONEMANSHOW: The Movie, který bude mít premiéru v kinech 17. srpna. Kazma o něm informuje i na svém Facebooku slovy: „Slíbil jsem, že se vrátím, až přijde ten správný čas…“ Naše česká elita také vůbec netušila, že se stala obětí Kazmova filmu a ne původního seriózního historického filmu. „Oslovila nás před dvěma lety nějaká filmová produkce pro historický válečný film a měli jsme jeden natáčecí den někde za Prahou,“ cituje slova jednoho z herců, který si nepřál být uveřejněn, časopis Blesk. Film se pak nakonec neuskutečnil a herci si mysleli, že to zapříčinil covid.

Jenže natočit takový krátký snímek byl prostě Kazmův záměr. Všichni herci mu tak, jak se říká, skočili na špek. Nicméně, pozornost na sebe známý provokatér a recesista rozhodně přitáhl. Jenže to ještě netuší, jaké to může mít následky. Podle informací portálu Novinky je Kazma rozhodnutý nést si jé sám. Bontonfilm však redakci ujistil, že žádné žaloby ze strany napálených herců nehrozí. „Jako distributor předpokládáme, že producent filmu má všechna práva vypořádána,“ uvedl mluvčí Lukáš Vedral.

I když film nebyl dokončen, materiál může být později použit. Herci sice do Varů nedorazili, ale za svou práci zaplaceno dostali. Kdyby ano, asi by jim spadly brady.