Problémy se Slavíkem. Karel Gott získává dále hlasy

Hudební anketa Český slavík je dlouholetou tradicí. Už v pátek se dozvíme jména těch, kteří získali od fanoušků v letošním roce nejvíc hlasů. Organizátoři však, podobně jako loni, narazili na „problém“. Musí vyřazovat neplatné hlasy… Češi totiž hlasují pro Karla Gotta, který je 4 roky po smrti!

S anketou Český slavík je snad nejvíce spjat legendární Karel Gott. Za léta své kariéry totiž bodoval v anketě celkem 42krát. A přestože zemřel už před čtyřmi lety, mnozí fanoušci si stojí za názorem, že žádný lepší zpěvák v Česku zkrátka neexistuje. A tak i po smrti posílají hlasy jemu. To je však podle organizátorů proti pravidlům.

Těsně před finále tak musí situaci řešit. „Pro interprety, kteří už odešli do hudebního nebe, lze hlasovat pouze v roce, ve kterém zemřeli. V následujících letech už nemohou být do ankety zařazeni,“ zní vyjádření od organizátorů. K zesnulému zpěvákovi však mají obrovskou úctu, vždyť nakonec bez něj by Český slavík nebyl tím, čím je dnes.

„Je to stejné jako loni. Ty hlasy mu stále chodí. Budou sice z hlavní ankety vyřazeny, ale z úcty k Maestrovi je zařadíme na závěr tabulky a počty zveřejníme,“ řekl českému Blesku zdroj ze zákulisí ankety. „Je to tak symbolické, že v anketě zůstává,“ dodal.