Připravovaný životopisný film o Michaelu Jacksonovi již vyvolává debatu: Oslaví muže, který zneužíval děti

Jen před pár dny se objevila informace, že synovec Michaela Jacksona, Jaafar, bude hrát krále popu v připravovaném životopisném filmu. Film sice ještě nemá datum premiéry, ale už nyní vyvolává kontroverze. 

Jeden dokument o Jacksonovi již vznikl v roce 2019. Součástí jsou rozhovory se dvěma dětmi, Jamesem Safechuckem a Wadem Robsonem, které byly zpěvákem údajně léta zneužívány. Režisér filmu Dan Reed nyní poskytl rozhovor pro web The Guardian, v němž poukazuje na jednu z údajných temnějších stránek Michaela Jacksona.

Verze prezentovaná v tomto dokumentu byla při mnoha příležitostech zpochybněna. I další dokumenty, jako je mimo jiné „Michael Jackson: Pursue the Truth“ od Amazon Prime, vydaný v srpnu 2019, zpochybňují ztvárnění krále popu ve filmu Dana Reeda.

Nicméně ten si trvá na svých tvrzeních a je připravovaným dokumentem poněkud rozladěn. „Nikdo nemluví o zrušení tohoto filmu, který bude oslavovat muže, který znásilnil děti. Zdá se, že tisk, jeho fanoušci a mnoho starších lidí, kteří vyrostli v lásce k Jacksonovi, jsou ochotni zapomenout na tento nezdravý vztah s dětmi a následovat jeho hudbu,“ uvedl Reed bez obalu ve svém článku v The Guardian.

Režisér navíc poslal zprávu těm, kteří jsou zodpovědní za nový životopisný film: „Říkám filmařům: jak vylíčíte okamžik, kdy Jackson, dospělý muž ve věku 30 let, vezme dítě za ruku a vede ho do pokoje? Jak to popíšete, co bude dál?“

Závěr textu Dana Reeda je zdrcující: „Vyhýbání se otázce Jacksonovy záliby ve spaní s malými dětmi předává poselství milionům dětí, které přežily sexuální zneužívání. To poselství zní: pokud je pedofil bohatý a oblíbený, společnost mu odpustí.“

Zdroje: The Guardian