Princezna Kate je v nemocnici: Podstoupila operaci břicha, palác vyvrací spekulace o rakovině

Britské obyvatele zaskočilo prohlášení, které vydal Kensingtonský palác. V něm se píše, že princezna z Walesu, Kate, byla v úterý převezena do nemocnice kvůli plánované operaci. Operace prý byla úspěšná a nyní bude princezna v nemocnici ještě deset nebo čtrnáct dní, aby se úplně zotavila. Pak bude pokračovat v rekonvalescenci doma.

Svoje pracovní povinnosti tak odložila až do Velikonoc, které letos připadnou na konec března. Velikonoční pondělí vychází na 1. dubna. Palác v prohlášení ještě zdůraznil, že o princeznině zdravotním stavu bude informovat pouze v případě, že dojde k nějaké závažné změně. Celé prohlášení sdílel, zřejmě princ William, na společném instagramovém profilu. „Princezna z Walesu si váží zájmu, který toto prohlášení vyvolá. Doufá, že veřejnost pochopí její přání zachovat pro své děti co nejvíce normálního života; a její přání, aby její osobní lékařské informace zůstaly soukromé,“ zní ve druhém odstavci.

Veřejností se začali šířit spekulace, že princezna podstoupila operaci břicha kvůli nádorovému onemocnění. Kate totiž byla hospitalizována v soukromé nemocnici London Clinic, která se na taková onemocnění, mimo jiná, specializuje. Redakce webu BBC zastihl prince Williama, když byl svou ženu navštívit. Zároveň píše o tom, že palác jakékoli spekulace o nádorovém onemocnění vyvrací.

Kromě Kate bude za pár dní v nemocnici i král Karel III. Ten podstoupí plánovanou operaci zvětšené prostaty. Jeho rekonvalescence však nebude trvat tak dlouho, aby byla nutná výrazná změna pracovního programu, jako tomu bude v případě královského páru z Walesu.

Zdroje: Instagram, BBC