Princezna Anna se kvůli nemoci nezúčastnila bohoslužby v Sandringamu. I přesto je nepracovitější členkou královské rodiny

Dvaasedmdesátiletá princezna Anna má za sebou velmi náročný rok. Kromě toho, že po skonu své maminky, královny Alžběty II., byla jedinou členkou, která rakev zesnulé maminky doprovázela takřka nonstop, nešetří ji ani její zdraví. Na vánoční bohoslužbu, které se pravidelně účastní všichni členové královské rodiny, nedorazila. Mohlo za to její nachlazení, se kterým momentálně bojuje. 

Dcera Alžběty II. byla nedávno prohlášena za nejpracovitější členku britské královské rodiny pro rok 2022, během něhož se zvládla zúčastnit celkem 214. akcí. Jak je dáno tradicí, několik členů královské rodiny se na první svátek vánoční sešlo v Sandringhamu, aby se zúčastnili vánoční bohoslužby. Tento rok se poprvé akce účastnil i nejmladší člen královské rodiny, čtyřletý princ Louis.

Do kostela svaté Máří Magdalény nedaleko královského sídla dorazili i potomci princezny Anny, dcera Zara Tindall a syn Peter Phillips se svými rodinami. Podle dostupných informací musela princezna Anna kvůli své nemoci vynechat tradiční procházku královské rodiny, jak píše web Hello.

Princezna Anna měla poslední měsíce tohoto roku opravdu velmi náročné. Nejhorší však pro ni byla smrt maminky. Stala se totiž jedinou členkou královské rodiny, která skoro 24 hodin denně doprovázela svou zesnulou matku na poslední cestě ze Skotska, kde panovnice 8. září na zámku Balmoral zemřela, do Londýna. „Měla jsem to štěstí, že jsem mohla být se svou nejdražší matkou v posledních 24 hodinách jejího života,“ uvedla princezna v prohlášení, které cituje portál People

„Bylo mi ctí a výsadou doprovázet ji na jejích posledních cestách,“ doplnila statečně. Princezna Anna se navíc zapsala do historie jako první žena, která se zúčastnila vigilie princů. Všichni čtyři potomci zesnulé královny Alžběty II. drželi čestnou stráž u rakve své matky v katedrále svatého Jiljí v Edinburghu.

Zdroje: People, Hello, Autorský text